22.6.2021 | Svátek má Pavla


RODINA A PŘÁTELÉ: Lucas Cranach naposledy

9.1.2006

Výstava Lucase Cranacha byla v neděli otevřená v galerii Pražského hradu naposledy. Stihli jsme ji tedy tak, tak. Doslova.

Nejsem z těch, kteří pořád jen nadávají a stěžují si - naopak, jsem vděčný za každé dobré ráno a jsem vděčný i za krásnou výstavu, jíž výstava Cranacha a spol. byla. Nicméně dovolte rozmarné povyprávění o pikantních okolnostech naší návštěvy. Přišli jsme k obrazárně ve tři. Mrzlo, sice ne moc, ale tak dva mínus byly a to na hodinovou frontu stačí, abyste promrzli. Načež, když jsme byli na dosah vchodu - pouštěli tolik lidí dovnitř, kolik vyšlo, to je logické, obrazárna není nafukovací, vylezl pořadatel a suše sdělil nám všem, co jsme tam čekali hodinu na mraze, že máme jít domů, že už se nebude pouštět.

Lekce z civilizovaného chování:
Ten člověk u dveří za to nemůže. Ostatně, když nikdo nemůže za vytopení metra, proč by někdo konkrétní měl moci za takovouhle lapálii. Tu obrazárnu asi nikdo nešéfuje, není tam zaměstnaný nikdo, kdo má oči a kdo trochu uvažuje a kdo myslí na ty lidi, kteří čekají venku hodinu na mraze a chtějí zaplatit 120 Kč za lístek, aby je pustili dovnitř. Takže ta lekce nemá smysl, protože tam uvnitř asi není bystrých žáků.
Ale kdyby se přece jen někdo našel, tak prosím příště takovou úvahu:
Prohlídka výstavy trvá hodinu. Fronta uvnitř budovy trvá taky hodinu. Fronta před budovou trvá hodinu. Takže by bylo dobré tři hodiny před zavřením se obtěžovat a upozornit lidi na konci aktuální fronty, že jsou poslední, kteří budou vpuštěni. Asi by bylo dobré dát nějakou ceduli, udělat cokoli, aby další lidé nečekali zbytečně.
Toto je příliš složitá úvaha pro ty, co tam dnes v té galerii fungují, ale třeba někdy příště, s někým jiným.
Nicméně sama ta výstava stála za ty útrapy a byla tak krásná, že nám nedovolila mít z té krušné srážky s postsocialistickými pohrdači lidmi špatnou náladu.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.