22.6.2021 | Svátek má Pavla


RODINA A PŘÁTELÉ: Kdy dojde ke kontaktu s mimozemšťany

4.1.2006

Upřímně si myslím, že nikdy, ale co kdyby... V naší sci-fi komunitě jsme pro ten účel zřídili workshop, zde je webová stránka, kde se dozvíte více.
Píšu o tom seriál do měsíčníku Ikarie a tenhle workshop je částečně výstup z toho, co pro Ikarii dělám.

Závěry po druhém kole:
Přišlo celkem 14 příspěvků. Ani jeden z nich nepředpokládá, že ke kontaktu dojde asi tak, jako když Kolumbus vystoupil z lodi... kde vlastně? Na Kubě? Na Haiti? Nebo jinde? Zkrátka, že nějaký Jan Novák vyleze z lodi, vztyčí vlajku a prohlásí planetu i s jejími obyvateli za součást pozemské civilizace. Přitom ještě před - relativně - nedávnem si takto lidé představovali, že bude výboj lidstva do okolního kosmu vypadat. Převládají koncepty na téma "už jsou tady" a taky se objevují zajímavé myšlenky o ne-hmotné existenci lidstva a o fyzice za hranicemi hmoty v té podobě, jak ji známe.

K tomu druhému konceptu se přikláním i já. Opravdu si myslím, že, je-li pravda, že neznáme 80% toho, co ve vesmíru je, nemůžeme předpokládat, že to bude nějaká beztvará melasa bez vlastností. Má to strukturu a má to svůj řád a kdo ví, zdali se právě v tomto nezrodil život na jiné bázi, než jak ho známe. Samozřejmě, že mi také vrtá hlavou, proč - pokud je kontakt možný - tady Oni už dávno nejsou.

Leda že by byli, jak si myslí účastníci workshopu.

Podívejte se na ty příspěvky, přečtěte si Ikarii - a máte-li chuť a nápady, zúčastněte se.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.