22.6.2021 | Svátek má Pavla


RODINA A PŘÁTELÉ: Dostal jsem pozvánku na diskusi o feminismu

17.1.2006

To je téma, o kterém lidé - a muži obzvláště - rádi hovoří. Má smysl? Ovšem, že má smysl, pravím já, napravený mužský šovinista!

Ta pozvánka mi připomněla jinou pozvánku, před mnoha lety, více než deseti, kdy mě taky takhle pozvali do Violy a já tam šel jen kvůli mé kamarádce spisovatelce Saše Berkové. Přišel jsem tam, jako správný mužský šovinista, poněkud podroušený a rozhodl jsem se chovat zpupně a podle toho to taky dopadlo. Však jsem jim to těm feministkám tam taky nandal a lidi se smáli a byl jsem mužsky šovinisticky pyšný.

No a pak se mi to rozleželo v hlavě a došlo mi, že jsem se choval jako totální idiot a zpytoval jsem se a přemýšlel o tom, že ten feminismus je vlastně pozitivní věc.

Uplynulo několik let a četl jsem pak článek od jedné paní feministky a ta mě tam uvedla - plným právem - jako příklad totálního mužsky šovinistického idiota. Patří mi to! Napravený nenapravený, neměl jsem se chovat zpupně.

Na tu povídání o feminismu ale nepůjdu. Jednak je zima, a dvojak hrozí nebezpečí, že bych se mohl převrátit na druhou stranu a byl by ze mě zase ten zpupný mužsky šovinistický idiot.TESTUJEME: Ušetří vám sous-vide masa čas a starosti s každodenním vařením?
TESTUJEME: Ušetří vám sous-vide masa čas a starosti s každodenním vařením?

Otestovaly jsme za vás čtyři nové druhy masa od Krahulíka z řady sous-vide. Masa jsou bez lepku, „éček“ a velmi pomalu vařená, aby si zachovala co...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.