22.6.2021 | Svátek má Pavla


RODINA A PŘÁTELÉ: Do kina - Harry Potter a Ohnivý pohár

5.12.2005

Hned zkraje řeknu - úžasný film, nejlepší Potter, co byl dosud natočený. Úplně jiný než ti předešlí.
Byl jsem zvědav na to, jakou práci odvede Mike Nevelle, autor filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb. To je film mně nanejvýš milý, avšak rozhodně je to společenská konverzačka.
Tak to tedy tenhle Potter opravdu není. Jak charakterizovat? Velkolepá podívaná s lidskou dimenzí. V tricích a bombastických akcích se neztrácejí lidé a jejich vztahy. Netečou tu terrabajty, jako děd Vševěd tu budete čichat člověčinu. Přitom děj je vcelku jednoduchý, skoro jako počítačová hra. Ve škole v Bradavicích je vyhlášen kouzelnický turnaj tří konkurenčních kouzelnických škol. Věkový limit - sedmnáct. To Potterovi není. Jenže něco (nebo někdo) ho přihlásí a z toho není úniku. To je celý děj. Je nám jasné, že Potter obstojí. Ovšem kolem toho všeho je tolik roztomilých lidských situací, že vlastně o ten souboj ani moc nejde. Nejlepší je samozřejmě ples se všemi reakcemi dívčími i klukovskými. Právě tady jsou ty vrstvy - dětský divák vnímá něco jiného, než dospělý průvodce. Dítě se bude v plesové sekvenci nudit, dospělý se bude úžasně bavit, protože zlo je najednou film o něm.
Od premiéry uplynulo jen pár dní. Zdá se mi ale, že snad jsou dvě verze, jedna drsnější a druhá více soft, pro děti. Asi jsem viděl tu soft, netrvala tři hodiny a nebylo vidět řezání ruky (neprozradím, kdo a proč si ruku řeže). Co ale je pravda a v čem souhlasím s tím, co jsem o filmu dopředu četl: je to hodně do horroru a jestli tohle je dětský film, tak potěš nás pámbů.O 3 cm štíhlejší? Přečtěte si recenzi na novinku Bodyshape od biotenu
O 3 cm štíhlejší? Přečtěte si recenzi na novinku Bodyshape od biotenu

Trvale zhubnout není snadné, to víme asi všichni. Kromě změny jídelníčku a pohybu je potřeba postarat se i o zpevnění pokožky. K tomu slouží celá...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.