22.6.2021 | Svátek má Pavla


RODINA A PŘÁTELÉ: Definitivně končím psaní románu

2.12.2005

Tento týden dokončím poslední verzi románu Úplné pokrytí. Je to sci-fi detektivka ze současného našeho světa - řeším v ní otázku, jak to bylo s tím údajným případem, že Ludvík Souček mučil ve Střešovicích americké zajatce.

Což je případ přetřásaný na webu a je to samozřejmě i námět pro člověka nadaného fantazií, což jsem do jisté míry i já. Knížku vydá Mladá fronta - jak doufám - v prvním čtvrtletí. Mělo to vyjít už letos, jenže rukopis ze mne lezl jak z chlupaté deky. Není divu - když se staví barák, těžko se tvoří, inter cihlam silent musae.

S přítelem Martinem Zhoufem, malířem, který mi dělal většinu obálek k mým knížkám od roku 1990 nahoru, chceme vytvořit obrazovou přílohu z fotek - měly by to být fotografické ilustrace toho, o čem se v románu píše. A teď bych tu měl jeden dotaz - nemá někdo z laskavých čtenářů fotku odstřelu činžáku? Nebo spadlého činžáku? Bouraného činžáku? Měl by to být činžák asi toho druhu,jako bývají na Vinohradech, takový ten přelom 19. a 20. století. Fotka by nemusela být kvalitní, ani moc ostrá, on ji Martin stejně prožene nějakými filtry, takže by ho ani vlastní architektka nepoznala. Měl by to prostě být bouraný činžák. A nemusel by vypadat, jako že stojí na Měsíci - naopak! Moje sci-fi detektivka se odehrává v Praze, letos na jaře.

A jak je to se Součkem a mučením amerických zajatců - k jakému závěru jsem došel? Inu, že na každém šprochu... Materiál Rosse Hedvička samozřejmě znám a výpověď semínkového generála Šejny v Kongresu taky. Ostatně, pan Hedviček mi dovolil užít kus jeho textu v knížce jako dokument.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.