15.12.2019 | Svátek má Radana, RadanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSÍ PŘÍHODY: Zimomřiví psiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 17.1.2006 19:38, přehled diskusí

Zimu milují:
Autor: Zediva Datum: 17.1.2006 19:38

Naši 3 pejsci zimu milují, nevadí jim třeskutý mráz ani haldy sněhu. Nejsou to žádná severská plemena,máme ovčandu, baset x fousek a NO x bulterier  Jakožto vesničanka mám tu výhodu, že máme psi venkovní a tudíž k  venčení  nemusím vystrčit nos. Určitě je zdravý pohyb na čerstvém vzduchu, to uznávám ale odsuď - podsuď. Jsem totiž velmi zmrzlý tvor.  Pokud svítí slunce a nefouká vítr,je romanticky nasněženo,pak se ráda našimi psy nechám přemluvit na špacír. Jak jsem uvedla na začátku,zima jim nevadí, za to letní vedra jim dávají zabrat a my děláme vše proto abychom jim od tepla ulevili ale to je na jiné téma...:-) 

Naši psíci jsou ze sněhu nadšení:
Autor: psiman Datum: 17.1.2006 18:27

Artur se v něm válí a Dino do něj strká čumák a hledá myšky. A mráz jim nevadí taky. Ale nakonec stejně dojdou domů a zalezou si do teplých pelíšků, no vlastně jen Dinoa a ten mi natahá sníh na lavici , ze které civím na bednu.

Mráz:
Autor: Jana Vágnerová Datum: 17.1.2006 15:27

Myslím, že v tomto nečase všichni honíme miláčky domů, i přemlouváme, jako já včera.Pacholek nejdřív nechtěl upustit od čmuchacího manévru, ale pak sám taky mazal domů do teplíčka a svého pelíšku!  Svého? do postele a mé !!!  Všechny zdravím Jana Vg

Přijde upozornit :):
Autor: ri Datum: 17.1.2006 13:19

A já hloupá si myslela, že to je náhoda, že Gweny dalmatinice přicházela říct, že v kamnech dohořívá a máme jít přiložit. Jestě že je na krbových kamnech sklo, už by měla nejeden černý puntík navíc.
Sebekriticky musím přiznat, že asi topíme málo, protože si našla nový kout na spaní. Nacpala se mezi zeď a do ruda rozžhavené klubky. Když jí začíná doutnat kožich, dojde do haly doplnit tekutiny a zase se vrací do "solária" snít o slunné Dalmácii.

Náš "Vořech Vořechovič", pravým jménem Benny, je zase opačného názoru....:
Autor: Jaryna Datum: 17.1.2006 13:17

Zima a sníh, to je jeho..Jemu to nevadí, ale vadí to mně a tak já spěchám domů a ve dveřích se to naše psisko zarazí a snad by se nechal uškrtit, nechce domů. Máme velkou zahradu a tak povolím a pustím ho na zahradu, ale předem se připravuji na zahradní úklid, kde náš miláček udělá ze zahrady největší skarb...Natahá nejvíc na předzahrádku co kde najde a když nenajde, půjčí si klidně rohožku, kterou už nikdy nenajdu, snad až na jaře.....Proto bych byla nejraději, aby z procházky šel se mnou domů...Je to "mrcha pes" a nepůjde a nepůjde......

zima:
Autor: aster Datum: 17.1.2006 11:58

Náš Fredy má v této době nejlepší televizní program před okýnkem krbu.Když začne oheň dohořívat ,honem přijde upozornit ,že se musí přiložit.Jinak ven nosí huberťák ,popíše nejbližší rohy a maže domů.Ani se mu nedivím,já si to svoje " popisování" nechám raději domů,v tom mraze bych neriskoval. I když někdy u branky poskakuji a nadávám ,že nejde rychle odemknout.Připomíná mi to dětství,když jsem domů chodil až na doraz a pak jsem bulil ,protože jsem měl na botách zamrzlé tkaničky . Na záchod mě nesli v plné polní a potom jsem seděl u kamen a pomalu rozmrzával.Možná máte někdo podobnou zkušenost ,jak děsně bolely přemrzlé nohy a ruce.

Re: zima:
Autor: Heduš Datum: 17.1.2006 16:08

Jé, astere, vy fakt napište na Zvířetník něco většího!! Vždyť z toho spisovatelskýho střeva musíte mít kýlu!! :-))))))))))))))))))))

Bart:
Autor: Eva Datum: 17.1.2006 10:55

Lidicky, muze mi nekdo prozradit, co jsou tihle uzasni Neffovi pseci zac? Myslim rasa :) Barta bych tipla na boxera nebo rotvika, podle povahy a chovani tedy. Ale muzu byt samozrejme vedle jak ta borovice.. A Iris - no tak tam je to jasny, Capek pusobi :)) znovu a znovu si predstavuju flekatou trpelivou foxterierku-maminu :)) Tak jak je to doopravdy? :) Diky Eva

Re: Bart:
Autor: Hela S. Datum: 17.1.2006 12:23

Bart je rottwailer a Iris je pointr - podle slov pana Neffa. Na vlastní oči jsme je neviděla, pouze na fotkách, takže mu musím věřit :-)))

Re: Re: Bart:
Autor: DANCI Datum: 17.1.2006 13:50

Já mám pocit, že Iris - dříve nazývaná též Šogo- je anglický setr.

Re: Re: Re: Bart:
Autor: Hela S. Datum: 17.1.2006 14:47

Nejsem si 100% jistá v psích plemenech, ale pan Neff o Iris mluví jako o pointru "...rotvajler Bart a pointr Iris, se povalují na trávníku." z 6.7.2005.
Dle standardu pak:
Anglický setr: Srst : dlouhá hedvábná srst tvoří tzv.praporce na zadní straně hrudních a pánevních končetin a na vnější straně uší.
Pointr: SRST: Srst jemná, krátká a pevná, rovnoměrně pokrývající tělo. Zcela hladká a přiléhavá s výrazným leskem
Pokud vím, Iris má srst krátkou a hladkou, takže to zase ukazuje na pointra. Ale "rozseknout" by to mohl někdo od Neffů, třeba Malá Vločka :-)))) A pan Neff by možná mohl přiřadit k článku nějakou pěknou fotku obou pesanů.

Můj pes se chová obdobně -:
Autor: Fallowa Datum: 17.1.2006 9:17

vykoná,co je třeba a pospíchá domů.Ale ouha - v okolí začala zřejmě hárat fena,takže můj chlupatej kamarád najednou nepospíchá domů,ale jde po stopě té voňavé fenky a kdybych ho nechala,jistě by mě dovedl až k jejímu bydlišti.Na mé přesvědčování,,Ferdo,pojď domů,mrzne až praští´´ nebere ohled a když ho dotáhnu až do bytu,zalehne s vyčítavým pohledem u dveří a nemluví se mnou,než nastane doba večeře.

Re: Můj pes se chová obdobně -:
Autor: nosál Datum: 17.1.2006 13:08

Jé, vy máte taky Ferdu? Náš Ferda je věkovitý jezefčík , drzý, zpupný a rozmazlený. A už ho bolí nožičky. Ovšemkdyž začnou hárat fenky.... Včera oběhl jenom blok a hned se vrací,protože u nás před domem je obvzláště "voňavo". A pak v děsném mrazu a nevlídnosti ,kdy jinak leží co nejblíž topení, seděl venku na dvorku, mutně koukal a roztouženě  vyhlížel nějakou psí dámu .no ,tak je to s náma chlapama. Což ovšem neví autorka femninistického článku dnes na PSU. Z čehož usuzuji, že prostě není ta pravá voňavá, co po ní mužští touží, smutně koukají a vydrží i v zimě.

Re: Re: Můj pes se chová obdobně -:
Autor: Fallowa Datum: 17.1.2006 15:00

Ano,Ferda je 6-tiletý dlouhosrstý jezevčík,rezavý s černým pálením.Je milý,občas rošťácký,ale jak je v okolí hárává fena,tak je tvrdohlavý jak mezek.A protože v okolí je spousta fenek,vždycky některá hárá.Bohužel kolem našeho bydliště vede oblíbená venčící trasa,takže někdy stojím v mrazu pár metrů od dveří a nemůžu domů,dokud Ferda patřičně neočuchá,neochutná a napočůrá to voňavé místo.Nejsem feministka,ale jsou momenty,kdy bych toho mého chlupatce nejradši roztrhla a dopravila domů třeba po kouskách...

27.1. v 18.00 u Vodičky, Plzeňská restaurace, Keramická 3, Praha 7.:
Autor: Klaun Parafin Datum: 17.1.2006 0:25

Re: 27.1. v 18.00 u Vodičky, Plzeňská restaurace, Keramická 3, Praha 7.:
Autor: ptakopysk Datum: 17.1.2006 8:57

áj fak jů! Jů motofoko vodycka!