22.6.2021 | Svátek má Pavla


PSÍ PŘÍHODY: Tříděný odpad

1.12.2005

Taky třídíte odpad? Je to asi to nejmenší, co člověk může pro životní prostředí udělat. Krom toho, že by skočil do Macochy, ale to zatím nepřipadá v úvahu, už při té vzdálenosti Macochy.
Končím pracovní den. Venku je mráz až praští, jak se říká. Rybník na návsi Zvole, přesněji - rybník a požární nádrž - to všechno je pokryté ledem a na tom je sníh.
V předsíni visí pytlíky s tříděným odpadem. Jeden je plast, druhý obsahuje flašky, a v tom třetím, v tom je odpad literární činnosti. Papír.
Strašná představa, jít v téhle sibérii ven, ke kontejnerům s tříděným odpadem!
Pejskové se na to dívají jinak. Zdá se, že teplý příbytek vnímají jako jeskyni utrpení, kdežto venku na mraze jim je nejlíp.
Dobrá, půjdeme vyhodit tříděný odpad. Pomůžeme tím životnímu prostředí. Pomůžeme tím pejskům.
A já, ten, kdo musel na mráz?
Na něm nezáleží.TESTUJEME: Ušetří vám sous-vide masa čas a starosti s každodenním vařením?
TESTUJEME: Ušetří vám sous-vide masa čas a starosti s každodenním vařením?

Otestovaly jsme za vás čtyři nové druhy masa od Krahulíka z řady sous-vide. Masa jsou bez lepku, „éček“ a velmi pomalu vařená, aby si zachovala co...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.