22.6.2021 | Svátek má Pavla


PSÍ PŘÍHODY: Statečný kocour

23.11.2005

Už před několika dny jsme narazili na kocoura, který měl malý respekt před Iris. Asi usoudil, že před tak provokativně bílým psem nemusí utíkat, on, kocour černý a vyblejskaný jako pinglova šrajtofle.

Jenže dnes to bylo jiné - zmíněný kocour byl stejně bílý jako Iris! Seděl celý schoulený u garáže jednoho domku. Iris si ho nejdřív nevšimla, pak se zastavila, ohlédla se a nevěřícně strnula. Je tohle možné?
Taky jsem zaznamenal něco bílého. Myslel jsem si, že je to hromádka sněhu a že si Irda myslí, že je to kocour. Ovšem čím déle jsem se na tu věc díval, tím více se měnila v kocoura, až se z ní stal kocour.
Nezdálo se, že se Iris bojí. Ležel a hleděl. Iris se pomaličku přibližovala. Když se dostala na dva metry, kocour vstal a naježil se, prohnul hřbet a dělal bizóna.
V tu chvíli už jsem na Iris hulákal tak mocně, že jsem mohl toho kocoura polekat, kdyby byl bojácnější - ale nebyl bojácný. Naštěstí jsem polekal Iris, takže neochotně, štěkajíc, odešla.
Pak se na mě vyčítavě podívala.
Nebýt tvého srabáctví, udělala bych z něho čtyři tajtrlíky!
Nechám si od Iris vyčítat srabáctví. Je to pořád lepší, než jet na veterinu s rozsekaným čumákem (jejím).Postarejte se o svou fyzičku i během léta. Soutěžte s pečivem Fit den o hodinky GARMIN
Postarejte se o svou fyzičku i během léta. Soutěžte s pečivem Fit den o hodinky GARMIN

Načerpejte energii díky chlebům Penam Fit den, které jsou určené pro každého, kdo chce být fit. Díky vysokému obsahu vlákniny vás zasytí na delší...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.