19.5.2022 | Svátek má Ivo


PSÍ PŘÍHODY: Příhoda jak z australské pohádky o psech

2.2.2006

Jsou to tuším australské pohádky o superchytrých psech, o tom, co všechno dovedou. Pravda, psi jsou chytré potvory, ale většinou vymýšlejí, co by člověku vyvedli za rošťárnu.

Ten pes, o kterém jsem slyšel vyprávět historku, je výjimka. Je to ovčoun neboli vlčák a jako takový je předurčen ke rvaní s jinými ovčouny a vlčáky. To už patří k povaze. Měl jsem takového psa dvanáct let, takže vím, o čem mluvím, a však taky Bart se pere nejraději s nimi.
Nuže, tenhle pes je taky pořádný rváč, ale má zároveň sociální cítění a hlavně, soucítí se svým pánem. Takže, on když jde s pánem, pokud možno na volno, a vidí před sebou v dálce jiné psy, vrátí se, vrazí pánovi čumákem do stehna a dá mu najevo:
"Pane, dej mě na řemen, tohle smrdí průserem!"
Je to pravda nebo smyšlenka?
Pokud smyšlenka, pak ji musel vymyslet geniální mozek. Moje zkušenost je zcela opačná. Bart vidí psy a když by zrovna nebyl na horolezeckém laně, běžel by je srovnat. Jo potom, to přijde, vrazí čumák do stehna a říká:
"Pane, já vím, že to BYL průser, ale když von ten pes byl velkej a černej a chlupatej!"Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy
Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy. Právě na něm snadno usušíte ložní prádlo i...