16.5.2021 | Svátek má Přemysl


PSÍ PŘÍHODY: Iris je pes pádící

18.10.2005 17:03

Dovede si ležení užívat. Je hubená a nohatá a dokáže se zamotat do sebe tak, že vypadá jako klubko makarónů. A netváří se, že by se ráda kdykoli vymrštila z pelechu a šla běhat. Dovede mřele otevírat oko a zívá a hrbí hřbet a když ji vybízím k procházce, říká "tak jo, když jinak nedáš". Tohle je fáze, která přímo navazuje na fázi spací a je její součástí.

Druhá fáze, to je trysk. Už venku na ulici a později na louce běží opravdu tím nesmyslným tryskem, jako Felliniho Prďoch. Občas zmizí za obzorem a vynoří se mi za zády. Kdyby dokázala vylučovat pavoučí vlákno, celá louka by byla brzy zamotaná do jedné veliké pavučiny - iričiny.

Pak se vrátíme z procházky, Iris zkontroluje, zdali se něco zajímavé nevyklubalo v misce a jde opět ulehnout na pelech jako unylá kurtizána.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.