22.5.2022 | Svátek má Emil


PSÍ PŘÍHODY: Irda a dva ridgebackové

3.2.2006

Ridgeback, to je ten pes údajně vyšlechtěný k tomu, aby chytal v Africe lvy a pozná se podle pruhu chlupů, co mu na hřbetě rostou na druhou stranu.
Jednoho takového, fenku toho rodu, jsme potkali dnes s Iris za humny TV studia na Kavčích horách, kde zrovna Ljuba hraje v chystané pohádce (hraje tam královnu). Bylo hezky, já obdivoval větvičky stromů obalené jíním, Iris se zabývala svými psími věcmi. Fenka ridgebacka se vynořila zpoza rohu a jakmile Irdu zmerčila, přiběhla k ní.
Nejsem si jist, zdali to bylo ve zlém úmyslu anebo zda to byl jen pokus o obtížnější kamarádění. Iris odpověděla krátkým štěknutím, pak zaštěkala ještě důrazněji... a zpoza rohu se vyřítil brácha zmíněné ridgebačky!
Iris se zachovala tak, jak radí zakladatel moderního karate Gičin Funakoši, totiž - dala se na útěk. Jenže brácha to bral zleva a ségra zprava, obklíčili ji a Iris se opět zachovala tak, jak radí zakladatel moderního karate Gičin Funakoši, není-li zbytí, bojuj s plným nasazením. Postavila se jim oběma, udělala na ně držku a chystala se ke kolosálnímu zápasu.
Naštěstí nedošlo na nejhorší, ani jsem nemusel zasahovat, okamžitě taky přiběhli pánové od těch ridgebacků, zahnali je - všechno se to semlelo během vteřinky. Irda ale může mít dobrý pocit, že se nevzdala, nelehla na záda a neukázala bříško, bojovala by, kdyby došlo na nejhorší.