22.6.2021 | Svátek má Pavla


PSÍ PŘÍHODY: Bart a plyšák

5.12.2005

Odpoledne jsme s Irenou tak trochu uklízeli. To je činnost, která má mnoho podob. Jedna je velmi nostalgická. Člověk amputuje uklízením svoje vzpomínky.
Vyhodíte tohle a vyhodíte zas tamto, každý ten zbytečný, zaprášený, dnes už k ničemu dobrý objekt je upatlaný vzpomínkami jak lžička spadlá do marmelády. Bart přihlížel. Zmizel a zanedlouho se vrátil.
V hubě třímal mimořádně šeredného plyšáka.
Byl to plyšák ze seriálu Tubbies, Irena mi ho před lety poslala z Ameriky, v době, kdy to tam frčelo. Poslala mi to jako mimořádně absurdní a vzhledově odpudivý objekt, já to tak chápal, vděčně jsem dárek přijal.
Od té doby uplynulo několik let, seriál byl - tuším - vysílán i v naší některé televizi a dnes letěl plyšák do krabice s vyhozenými předměty a tam ho nalezl Bart.
Přišel a tázavě se tvářil.
"Bodejť by se netvářil tázavě," pravila dcera a vysvětlila, že ho onehdy sjela za to, že chtěl pomordovat jejího fungl nového spacího medvídka. Po této zkušenosti se Bart přišel optat, to je od něho správné a vychované.
Takže jsme mu plyšáka dali. Zaradoval se a zmizel a my jsme si říkali, jaká asi bude plyšákova životnost: deset vteřin? Minuta? Dvě? Asi za pět minut jsem šel dolů k domovním dveřím pro krabici. Bart tam stál s plyšákem v hubě. Tedy, moc nestál, spíš tančil.
Znám smysl tohoto včelího tance. Znamená: pusť mě ve!
A jelikož Barta moc dobře znám, dovedu číst i podtext:
Pane, pusť mě ven, protože jak vás znám, vy bestie lidský byste mi plyšáka sebrali, takže já si ho zahrabu a vy budete mít po legraci!
K čemuž vskutku došlo. Jen to nevím, kdo má po legraci.
Tedy plyšák, ten určitě.Kde nejlépe nakoupit občerstvení na oslavu? Redakce testovala Ovocný Světozor
Kde nejlépe nakoupit občerstvení na oslavu? Redakce testovala Ovocný Světozor

Plánujete narozeninovou, svatební nebo dětskou oslavu a dorazí k vám desítky lidí? Nebo si chcete užít klidné rodinné oslavy v kruhu nejbližších?...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.