14.5.2021 | Svátek má Bonifác


BEST OF HYENA: Zvláštní tvorové

10.8.2020

Jsem rád, že prší, mám rád déšť a chválím vodu na nebi i na zemi, amen. Ale jsem z toho trochu umordovanej a to trvá ta potopeň teprve dva dny. A jak pejskové?

Byl jsme s nimi odpoledne potřetí, tedy třetí tříkiláková štreka. Celkem bych si už sedl, ale ty dvě potvory?

Vjel do nich děs běs, lítaly po obýváku, shrnuly koberec, málem porazily Ljubě kořenáče s kytkami a tahaly se o plyšáka tučňáka. Musel jsem se vložit do té mely a zjednat pořádek. Zítra má pršet dál. Možná, že berou energii z nebeské vody. Pak mohu očekávat, že budou běhat po stropě.

Atraktivní návštěva

Byla u nás paní veterinářka. Prohlédla nejdřív Garinu, lechtala ji na hrudníčku fonendoskopem, to je ten přístroj, kterým si doktoři navyšují autoritu, protože předstírají, že v něm slyší něco, co vy nikdy neuslyšíte. Garina byla nadšená, kroutila se na pelíšku a máchala packami. Nora to pozorovala nevlídným okem. Když přišla na ni řada, Gari se cpala k Noře a chtěla ještě pečování. Nora využila příležitosti a odebrala se ke dveřím na záchod, kde se neúspěšně pokoušela o neviditelnost.

Když pak paní doktorka odešla, zazněl komentář: to byla skvělá / příšerná návštěva!

Zatracená vopice

Když použiju toto přízvisko, pravidelnému čtenáři je jasné, že jde řeč o Garině. Takže dneska (jen pro vysvětlenou, že se nezmiňuju o Ljubě, ona je do soboty na prázdninách a barák hlídám já) dávám pejskům do misek a Nora byla někde za svými zájmy. Gari se vrhla ke své misce a pak si všimla, že Nora u své misky není. Okamžitě se přesunula a že jako té Noře to její papání sežere. Zatracená vopice! Je to vůbec možný, bejt takovej asociál?

Je to možný. Je to normální. Asociálnost je normální.

Přísná parita

Dbáme doma na přísnou paritu. Dva psi, dvě mističky. Do každé totéž. Když se fasuje dobrota,každá dostane stejnou. Klasická dobrota – tyčinka z buvolí kůže. Dostane Gari, dostane Nora. Jsou nadšené, popadnou, odběhnou. Každá jinam.

Po chvilce vidím, že Nora (jindy je to Gari) žvejká tyčku a druhá čumí. Co se stalo? Ztratila tyčku? Nechala si ji sežrat? Netuším. A nechci ani vědět. Já jsem spravedlnost, a spravedlnost je jenom zdání, nikoli vědění.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyena
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.