5.12.2020 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

BEST OF HYENA: Zlaté časy pro pejsky

Chápu, jak kde, někde mají krušné časy. U nás ve Zvoli ale platí to, co je v titulku, pejskové se tu mají dobře soudě podle toho, kolik lidí potkávám na pejskovské procházce. Před koronou to byl jeden, dva nanejvýš.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 6.4.2020 10:58

Jako kluk jsme měli s Punťou hru na kočku. Když jsme se nudili, tedy když já se nudil a Punťa podřimoval na sluníčku, udělal jsem potichu "čičíčičí". Punťa vylít, já se rozhlížel kolem, on taky, pohlíželi jsme tázavě na sebe, nic. Natáhl jsem ruku někam do rohu zahrady, rozběhli jsme se tam, nic. Nikdy nic, ale bylo to velmi vzrušující a dobrodružné. Následovalo sladké podrbání. Tohle nám nevyšlo, ale příště, příště to těm kočkám nandáme.

V zimě, když hodně mrzlo, měl Punťa pelech v chodbičce (terminus technicus pro prostor před dveřmi na dvorek) a večer směl být v kuchyni na štokrdleti u kamen. Hodina pokročila, Punťo ven. Pohled plný zoufalství a výčitek. Jednou mě napadlo udělat čičí, pak jsme museli v mrazu běhat po zahradě. No, bylo mi deset nebo tak nějak. Zkoušel jsem to i na jiných psech, nerozuměli mi. Nevím, kde se taková reakce v Punťovi vzala. Rodiče na něj čičí jistě nedělali. Nejspíš jsem někdy lákal skutečnou kočku a on si to pamatoval. Ale já byl vychován k aversi vůči kočkám (žerou ptáčky) a těžko bych tehdy na nějakou dělal čičí. Podle Konrada Lorenze je němá tvář, nejen savci, ve svém chování a zvycích tvrdě konservativní, jinak by se rozpadl její svět. To na jedné straně, schopnost se učit na druhé. Jistě by nějak vysvětlil i tohle.

M. Malovec 6.4.2020 9:11

Vyhodnotil jsem si, že bez roušky uprostřed VŠRL (velkých šírých rodných lánů) neuškodím ani sobě ani nikomu jinému. Takže tam chodím rád, často a pes má radost. Hrabe myši a k zajíčkům březňákům se chová přátelsky.

M. Horký 6.4.2020 7:52

Teplo jako u pana psa a přejedený jako Herec by se spíš mělo říkat.