13.7.2020 | Svátek má Markéta


BEST OF HYENA: Sotva to chodí...

26.6.2020

Tlapy se jí pletou, sotva chodí, ale zmizet mi už dovede docela slušně! Mám samozřejmě na mysli Noru, před 12 dny jí operovali plotýnku a je v rekonvalescenci. Chodím s ní na Woodstockovou louku v Olešku, máme tam kolečko dlouhé 1200 m a to je tak akorát, aby se proběhla a unavila a pak za dvě tři hodinky si to dáme znovu a tak to uděláme třikrát, plus nějaké to capkání po zahradě.

Potud dobré. Ale na té louce roste tráva a za aktuálního nejmokřejšího sucha, jaké pamatuju, roste tráva jak někde v tropech. Nora má capat po vysekaném pruhu. Kdepak cape? V té nejvyšší trávě a tam mi zmizí a já pak křepčím na tom vysekaném pruhu a z vysoké trávy se vynoří Gari a diví se, co tak hulákám.

Ano, i pes rekonvalescent se dovede o zábavu postarat.

Jak je s Norou

Máme šmajdavého psa. V průběhu dne se šmajdání mění, asi podle toho, jak je unavená. Nejvíc se to pozná na hladké podlaze. Někdy jde normálně, jindy se jí ale tlapky rozjíždějí. Zkoumám, jestli je v pohodě. Odpoledne se blaženě válela na sluníčku a moc jsem jí to přál. Prolejzá svoje křoviny u plotu, má tam schovky brlohy a je jí v nich dobře. Hlídáme s Ljubou, aby si nedrbala zašitou ránu po operaci na hřbetě. Má tam ještě dobře viditelný otok a určitě ji to svědí. Ale zatím se nesnaží na zdroj nepříjemnosti útočit.

Gari a Nora

Musím Gari chválit, jak ohleduplně se k rekonvalescentovi Noře chová. Bez odmlouvání jí uvolní pelech (pravda, jakmile Nora vytáhne paty, hned jí do něho zase vleze – cizí pelech je vždycky ten lepší). Vrčí na ni jenom málo. A občas přijde a olízne jí hlavu.

No ale jak ta rekonvalescence pokračuje, Noře se navrací síla. Takže se stane, že se snaží následovat Garinu, když někdo zazvoní u vrátek – a tím pádem se rozmázne na dlažkách v předsíni. Naštěstí venku spolu moc nepobíhají, Gari peláší za svými zájmy a Nora má taky své. Sice taky peláší, ale pomaleji a zadní tlapky při tom srandovně rozhazuje od sebe.
Ale den ode dne míň a to je dobře.

Nora měla společnosti

Chodíme teď hodně na Wodstockovou louku. Pan doktor doporučil, aby běhala po trávě, že ten měkký podklad prospěje její rehabilitaci – ve čtvrtek je to čtrnáct dní po operaci páteře (vyhřezlá plotýnka). Zlepšuje se to pomalu, ale zlepšuje.
Dneska jsme tam potkali další pejsky – všechno to byly feny a nebylo žádné vrčení a žádné pošťuchování. Tak to má být! Moc se mi líbí, jak v Praze v parku Stromovka pobíhají pejskové malí i velcí všech ras a obou pohlaví a nikdo se nepere… Tak to ma být, tak to je správné. Móresy ze Stromovky se opakují v Olešku.

200626gari

Nora je druhý pejsek zprava - snad i na malé fotce je vidět vyholené místo na hřbetě a jizva.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaVíte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.