27.5.2022 | Svátek má Valdemar


BEST OF HYENA: Ranní vstávání

9.8.2021

Vezl jsem brzy ráno vnučku na letiště, budík na třetí, žena je na prázdninách, co se psy, až začne ten příšerně brzký ranní tanec?
Nedělo se nic. Vstal jsem, vedle v pokoji vstala vnučka, odešli jsme dolů na předsnídani a pejskové se nepohnuli v pelíškách.

Pak jsem se vrátil z letiště. Pořád ještě spali. Bylo brzy, stálo za to vlézt ještě do postele a dodřímnout si. V osm ráno jsem se probudil a šel se podívat na pesjky.
Mžourali na mě z pelechů.
Ještě nás nech, žadonili. To vstávání ve tři, to je strašná věc. Musíme to dospat!

Nora, loajální pomocník

Včera asi pětkrát pršelo, vždycky krátce, zato hustě. Odpoledne jsem trochu pracoval na zahradě – Ljuba se ve středu vrátí z dovolené a nechci, aby bylo znát, že jsem se tu celou dobu flákal, měl nohy na stole, kouřil doutníky a pil šampaňské. Zrovna jsem tedy stříhal nějaký keř elektrickými nůžkami, za asistence Nory. Ona vždycky je se mnou, když něco dělám, buď leží a přihlíží, anebo spolupracuje – to si vezme klacek a žvýká ho.

Takže situace – stříhám, načež se strhne lijavec. Zavolám na Noru, ať běží domů – jsou otevřené domovní dveře, já spěchám k přístřešku pro auta, abych tam uložil elektrické nůžky do sucha. A Nora? Neběží se schovat. Běží lijákem pod přístřešek, aby mi pomohla uložit nůžky, a teprve potom vběhne do domu se schovat před deštěm.
A Gari? Ta na to kašle. Doslova. Chytla psincový kašel, ale o tom příště.

Psincový kašel bez psince

Garina začala kašlat, hodně moc. Byl jsem s ní na veterině, paní doktorka jí píchla injekci a dala prášky, holka bere stejný kodein, jako jsem bral já, když jsem si na jaře přelomil dvě žebra a každé zakašlání bylo utrpení jako nožem do boku. Paní doktorka varovala, že to Nora asi chytne taky. Proto se to tak jmenuje, je to nakažlivé a když jeden, tak celý psinec.
Zatím tedy nic a doufám, že nejen zatím. Říká Ljuba, že ho měla jako štěně. Pak by měla protilátky… jako covidový prodělanec.

Nora taky kašle

Netrvalo to dlouho a psincový kašel chytla od Gariny i Nora. Projevuje se to trochu jinak, spíš dávením než kašlem, výsledek stejný. Veterina, injekce, pilulky, nesmíme na procházku. Prý je toho hodně, úplná epidemie. Napadlo mě, jestli by neměly nosit respirátory. Půjdu to s nimi projednat.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!