2.6.2020 | Svátek má Jarmil


BEST OF HYENA: Putovní kost

3.8.2018

Holky občas najdou na louce kost. Střídavě ji nosí po celou dobu procházky a jedna pak tu kost propašuje do auta. Toleruju to, vzadu mají brloh a je tam všechno možné, proč by tam neměla být kost. Při další procházce vynesou kost z auta a běhají s ní po louce a když je omrzí, zahodí ji. Při další procházce ji najdou, střídavě ji nosí po celou dobu procházky…

Chápete to? Je to kostní perpetuum mobile. Dejme na kost řemenici – a je po energetické krizi!

Zatmění měsíce

Super zážitek, Měsíc byl nádherně vidět. Ve dvě ráno, když jsem šel čůrat. V deset bylo u nás Zvole / Oleško zatažíno a lítaly blesky. Musím si počkat na 2123, to bude superzatmění znovu.

Neštěkej, ale…

Vraceli jsme se z procházky. Najednou Nora vystartovala a štěkala: ulicí šla paní, která hází reklamní letáky do schránek. Nora má od štěněcího věku před očima standard, jak se má člověk na ulici chovat. Má zvolna kráčet, vzpřímen a rukama má rytmicky komíhat v souladu s chůzí. Pak je v pořádku. Nemá utíkat, kulhat, chodit pozpátku nebo skákat na jedné noze. Nemá jet na kole, na bruslích nebo na koloběžce. A už vůbec nemá nic házet do schránky.

Paní letáková zná mne i Noru a ze štěkání si nic nedělá. Noru jsem stáhnul a zahnal na pozemek. Jen to mě nepatřičně napadlo, že kdyby Nora mohla zařídit, abych nedostával žádné letáky, nebylo by to špatné...

A je to tady

Přišla Garina a nesla v hubě plyšáka zvaného Čmelda, plyšového čmeláka. Není to zas tak velká událost, plyšáků máme v domácnosti větší množství než malé. Kde jsou ty časy jednoho osamělého krokodýla, sponsorský to dar našeho amerického kamaráda Vaška Větvičky! V poslední době je oblíbený tučňák (je černobílý, stejně jako Gari), ale také králík, Superman, fialová kráva Milka a skunk. Proč tedy to pozastavení nad Čmeldou?

Protože je to plyšák malinkého Eliáška, synka Anny a Radka. Eliášek je tříměsíční kojeneček a z plyšáků nemá rozum, nicméně už jich taky má požehnaně a dá se tedy čekat, že kolizních situací bude přibývat. Jak znám život, Eliášek si bude chtít hrát s plyšáky našich pejsků, protože jsou lepší než ti jeho. A pejskové budou vyhledávat jeho plyšáky. Se stejnou motivací. Zatím tedy je proces v počátcích a segregaci se podařilo udržet. Ale znáte to, jak to se segregacemi bývá...

Sedm let

Včera to bylo sedm let, kdy jsme si přivezli Norinku! Byla štěňátko chuďátko,vytažená doslova z díry, očkovaná na poslední chvíli. Byla taková nějaká malátná, přezdili jsme ji Bluma. No a třetí den jsme ji vezli na Zbraslav na veterinu a hned byla na kapačkách. Ukázalo se, že má za sebou psinku a je začervená, dostala léky… a dali ji dohromady a pak už byla veselá a to jí vydrželo dodnes.

Nemá tedy narozeniny, narodila se v květnu, má něco jako přišliny. Všem nám k nim přeju štěstí. Tohle je první fotka, kterou jsem kdy pořídil – Nora se řítí z toho krechtu.

110801nora

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.