24.9.2023 | Svátek má Jaromír


BEST OF HYENA: Proč počasí pod psa?

19.4.2022

Tak se to říká, když je počasí mizerné, třeba jako nedávno - chvilku sluníčko a o minutu později chumelenice. Je duben a zvykli jsme si říkat aprílové počasí. To je spojeno spíš s deštěm než se sněhem. Natož aby byly vánice.

Našim pejskům je počasí více méně lhostejné, pokud tedy opravdu neleje, to se Nora ke mně tiskne a chce, abych se změnil v paraple. Když ale nás odpoledne při procházce obvyklým okruhem chytla čtvrtá vánice, otočily se ke mně obě a dívaly se:
Nebylo toho už dost? Nechtěl bys už toho nechat?

220411gari

Kdo rozkousal koberec

Máme v předsíni těžkotonážní koberec. Pěkně tlustý a hrubý. Pejskové se na něm rádi válí, drbají si záda. Nora to dělá při odchodu na snídani, Gari o něco později, když si jdu do šuplete pro fusekle a slipy.
To se děje každý den, rok za rokem.
No a předevčírem se Ljuba vrátila z práce a vidí, že roh koberce je ožižlaný. Jak se to stalo? Filmová přehrávka mi svištěla před vnitřním zrakem. Celé dopoledne jsem psal, Gari s Norou mi asistovaly. Pak oběd, procházka, byl jsem dole v obýváku… Gari tam nebyla. Je to jasné.
Jenže je známo, že psa musíte kárat při činu a bezprostředně po něm. Má krátkou paměť. Ječet na něho půl dne po činu nemá smysl. Takže to prošlo v klidu.

Až ráno jsem si šel pro slipy a fusekle do šuplete a přišla Gari si drbat zádíčka. Ukázal jsem na ožižlaný roh a přísně pravil, kdo že tu udělal. Následovala klasická etuda na téma provinilý pes: hlava až k zemi, nahrbený hřbet, plíživá chůze pryč.

Pamatuje si moc dobře, bestie, a chápe všechno, co se jí říká!

Když skomírá baterka

Dneska to nebude o pejskách, ale o baterce. Ljuba měla o víkendu nervák s baterkou v autě. Bestie nechtěla nastartovat, na palubce svítila ikona A v kolečku plus A v kolečku a baterka. Nakonec tedy dojela, zkoumali jsme manuál (500 stran), A v kolečku značí problém se systémem start stop a když se kombinuje A v kolečku a baterka, má se jet do servisu.

K tomu došlo, jel jsem tam já. Baterku jsem změřil , nahlásil rozměry, oni ji objednali, načež se zjistilo, že originál má jakýsi výlisek a obyčejná baterka se nevejde. Odjížděl jsem tedy se starou baterkou a svítily obě výstrahy: A v kolečku plus A v kolečku a baterka.

Odpo mi volali, že už jim přivezli správnou baterku s výliskem. Nastartoval jsem tedy, jel do servisu – a baterka bestie začala fungovat, rozklepaná hrůzou, že půjde do recyklace, a žádné kontrolky se nerozsvítily!

Ano, i stroje a přístroje mají duše. Obvykle zlomyslné a podlé. Tahle baterka určitě.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyena