Neviditelný pes

BEST OF HYENA: Přibyli strávníci

20.4.2020

Ne že by jich bylo málo. Největší strávníci jsou samozřejmě Gari s Norou. Nicméně co do počtu vedou ptáčkové. Máme na zahradě krmítko, dokonce dvoupatrové. Potivě ho zásobuju semínky každé ráno. Minulý týden se oteplilo a o svůj příděl se přihlásily i rybičky v jezírku. Je toho tedy dost. Co přibylo?

Myšice. Technicky vzato, myšice je myš. Ve wikipedii čtu, že je ale víc příbuzná nějakému japonskému hlodavci než myši domácí, takže dobrý: do japonské zahrady japonská myš. Občas jsme je zahlédli v kamenech kolem jezírka a o svátcích začaly šmejdit kolem piksly se zrníčky pro ptáčky. Viděl jsem dvě. Ale co když jich je dvacet tisíc?

Sabotéři

Malý vnouček Eliášek přišel na novou hru. Přišel… tedy, pravda je taková, že jsem ho trochu navedl. Vozí se na vratech. Ljuba stiskne puntík, vrata se zavírají, Eliášek jásá. Zavřou se, Ljuba znovu stiskne knoflík, vrata se otevírají a Eliášek jásá. Nezdá se, že by ho to někdy chtělo přestat bavit, a představuji si, že bude takhle jezdit pořád, Ljuba už bude mít palec velký jako gramofonovou desku a mladistvý Eliáš bude z těch vrat balit holky. „Co takhle malý svezení, zlato,“ bude tokat.
Nebude. Jsou tady dvě strážkyně pořádků, Gari a Nora. Sabotéři. Ona ta vrata jsou jištěná infra paprskem. Dokud se otevírají, paprsek nic nedělá, ale při zavírání paprsek motor vypne, když do něho někdo vleze. Což se v případě Gari a Nory děje pořád.
Takže Eliáška to vození na vratech omrzí. Holky bude muset balit jinak.

200415gari

Na něj! Ale přežije to.

Šťastné dny

Pandemie přináší strádání, utrpení a v krajním případě i smrt – na celém světě, proto je to pandemie. Někomu ale naopak může přinést nečekanou radost. Do této úzké kategorie určitě patří naši pejskové. Co jsou na světě, ještě se nestalo, abychom oba dva, Ljuba a já, byli tak dlouho a tak pořád doma. A to je přece přesně to, co si Gari s Norou přejí – aby byla smečka pohromadě.

Ljuba má zastavené natáčení a nehraje ani v divadle. No a já jsem solidární a přestože mám něco rozepsaného, pověsil jsem to takříkajíc na hřebík. Příští týden ale Ljuba bude po dlouhatánské době zase točit – Nova spustila cosi jako Ulici speciál. Bude to o postavách Ulice v karanténě. Takže pojede natáčet – v roušce, bude se sama líčit, omotá se dráty a mikrofony, že by se to kamerovalo systémem selfíčko nevím, asi ne… Zkrátka, bude pryč z domu.
Už vidím ty užasle pohledy našich pejsků: Kde je paní? Jak to, že někam šla? A vrátí se vůbec?

Vrátí, pejskové naši. Bude zase doma. Ale napořád to nezůstane, s tím se musíte smířit.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyenazpět na článek