Neviditelný pes

BEST OF HYENA: Nora a cyklisti

20.9.2021

Nora nemá cyklisty ráda. Na koloběžky si už zvykla, skejťáci jí jdou na nervy, ale cyklisty, ty fakt nemusí. Nuže, v neděli se konal ve Zvoli cyklistický závod! Ono jak je to tady s kopce do kopce a naopak, oni to mají určití cyklisti rádi a podle toho, kolik se jich sjelo na start u zvolského rybníka, je jich neslýchané množství. Trasu měli vedenou lesem. Čouhající kořeny a pařezy někdo markoval červeným sprejem, asi je to změkčilost, nemyslíte? Sama trasa byla vymezená takovou tou páskou, co se jí omotává místo zločinu, když je vražda.

No, ráno jsme se vyhnuli, po obědě jsem pejsky vyvezl do Oleška na woodstockovou louku a k nám na okruh jsem se vrátil v podvečer. Potkal jsem souseda Jirku s pejsky. Byl rozezlen.
“Copak,“ ptám se, „potkali jste kolařský závod?“
“Ne,“ pravil Jiří hodně rozhněván. „Dva debily na motorce!“

Ranní štěkot

Nemůžu zbavit Noru jednoho zlozvyku. Štěká, když ráno vycházíme z domu, a pak dál, mezi vrátky a na ulici. Gari se chová důstojně, ta vyběhne mlčky, rozhlíží se, kouká kolem sebe, co se kde děje, jestli někde není něco nepřístojného anebo - v lepším případě – něco k snědku.

Co je zvláštní: když z domu vycházíme po obědě nebo večer, Nora nehne pantem. Štěkání si odbude jenom ráno. Zkusil jsem trik – vypustit ji zadem. Nepomohlo. Až se jednou opravdu naštvu, omotám jí hubu izolepou. Ta bude ječet, až ji zase odmotám!

Na výlet

Chystáme se na výlet. Jen jsme si řekli, že je možná poslední den babího léta a že se podíváme o kousek dál, než je sousední vesnice. A pejskové to pochopili a vědí, že se pojede na výlet. Projevilo se to tak, že ve čtvrt na sedm vyskákali z pelechů a nastoupili, aby nás vytahali z postele.

Zpátky do pelechu, chásko mizerná! Na žádný výlet se nepojede! Procházka bude jako vždycky, k popelnicím a přes pole zpátky!

Vrátili se do pelechů. Ale určitě si při tom mysleli: on kecá. My VÍME, že se pojede na výlet, vždyť to včera říkali.

Nora běhala po schodech!

Od loňského úrazu nosím Noru do patra. Už před tím, než si poranila páteř, měla se schody problémy a teď je odmítá nadobro. Tedy, schody u nás doma.

Dnes jsme byli na výletě a zastavili jsme se také u Kalvárie v obci Ostré. To je docela krpál, tam nahoru. Do první podesty Nora vyběhla na první dobrou, pak ale váhala. Gari zatím běžela za Ljubou a zmizela nahoře. Po chvíli Nora šup a už byla na vrcholu.

Ljuba se divila, že jsem Noru vynesl až nahoru a ani nejsem zadýchaný. Mohl jsem se chlubit cizím peřím, ale nedalo mi a vyjevil plnou pravdu. Ona by mě stejně prokoukla, co před ženskou utajíte po dvaceti letech.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyenazpět na článek