20.9.2019 | Svátek má Oleg


BEST OF HYENA: Kdo se bojí, má jít do lesa

19.7.2019

Na běhání po Woodstockové louce procházím s pejsky lesem. Letos ho napadly bekyně, je skoro sežraný, stromy bojují o život. Mají pupeny a mohly by nasadit nové listy, ale kéž by zapršelo, na dnešek je déšť hlášený.

Vypadá to v tom lesním cípu žalostně. Loni jsem s pejsky chodíval o něco dál a tam to bylo přinejmenším stejně špatné jako letos v cípu, možná dokonce horší: holé větve jako na podzim. Přiznám, že jsem se bál tam jít, co bych tam uviděl.

Na večerní procházku jsem tedy šel zase do cípu a potkal svého vycházkového kamaráda, už rok jsme se neviděli, s jeho pejskem Cífou. A zamířili do toho lesa, který byl loni tak holý. No a vida, letos se mu bekyně vyhnuly, přestěhovaly se, potvory, o půl kilometru dál. Díky Cífovi a jeho pánovi se mi ulevilo.

Tak jo, bekyně. Jestli napřesrok půjdete zase jinam, tak se nažerte. Taky jste příroda.

O víkendu pršelo

Trochu v pátek a v sobotu, v neděli málo, zato třikrát, chvála bohu! Už jsem se nemusel cítit jako pitomec, když jsem pejskům sušil hadrem tlapky. Já to dělám i za sucha, aby si neodvykli. No a tentokrát to bylo skoro funkční.

Žádná velká sláva ale ty deště nebyly. V sobotu jsem byl na Woodstockové louce, valily se do ní potoky z přilehlého lesa. O pár hodin později, v podvečer, byla louka zase suchá a z koryt nedávných potoků se prášilo.

190715gari

Šipka míří na tečku a ta tečka, to je Nora s Gari dolující myšičku

Zločin a trest

Musím to říct natvrdo: Gari mi šežrala sejra. Seděl jsem v podvečer na terase, četl jsem si, pejsek ležel u nohou a něco žužlal. Pak jsem zvedl hlavu, abych se podíval – a ona to byla vanička od sejra. Šel jsem do kuchyně, abych se přesvědčil, zda opravdu je to Ten sejra, co byl na kuchyňské lince připravený k večeři.

Byl to ten sejra.
Kdo je na vině? Ovšem já, protože nemám nechávat sejra na kuchyňské lince a jeho sežrání, to je trest, za chybu zcela přiměřený.

Zajímavé je, že tento druh chyby je u nás trestán takto okamžitě a tou trestající Nemesis je Gari se sejrem v hubě.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyena



Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.






 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.