3.8.2020 | Svátek má Miluše


BEST OF HYENA: Kde jsi, Noro...

4.11.2019

Garina letěla ze schodů jako blázen (= jako Gari) a výsledek? Bolavá noha. Musí chodit jenom na krátké procházky. Jak k tomu ale přijde Nora, která si svoje hnáty ušetřila? Je to složité.

O něco méně složité, když má Ljuba volno a já mám čas, a můžeme tedy jít na paralelní procházky. Ljuba se vydá po směru hodinových ručiček na dlouhou a já proti směru na krátkou. Ano, funguje to, ale srdíčko bolí. Zvlášť, když už je tma...

191030gari

Třeba přijde... Ale ne, nepřijde...

Drama se konalo, mohlo být větší

Máme vchodové dveře a pak dveře ze zádveří do předsíně. Chystal jsem se s pejsky na procházku, to je důležité: vycházel jsem z domu a provozoval kontrolu typu K+M+B (klíče + mobil + brejle). Důležitý detail, v kritickou chvíli byli psi, já, brejle, klíče i mobil venku.
Zavřel jsem domovní dveře a pak jsem si vzpomněl, že ještě něco musím pořídit, a chtěl jsem se vrátit. Odemkl jsem domovní dveře, ale ty vnitřní dveře zaklaply, zamkly se a nešly otevřít.

Dohromady se nic nestalo, zavolal jsem zámečnickou pohotovost a pan zámečník přijel a dveře otevřel. Ale maloval jsem si, jaké rodeo by nastalo, kdybych byl venku já a pejskové uvnitř a hlídali by tam mobil…
No, sousedi byli doma a taky mají mobil a šlo by od nich zavolat zámečníkovi a pejskové by to doma přežili, ale… copak to není pěkné, když je malér, malovat si, o co horší by mohl být?

Čtvrt psa

Dneska jsem měl kulhavou Garinku ve své pracovně v Břežanech. Mít jednoho psa místo dvou, to je jako mít polovičního, nebo možná čtvrtinového psa. Nic se neděje. Zaparkuju, Gari vyskočí z auta a běží k východu společné garáže. Nikdo se nepere, nikdo neštěká. Před výtahem počká, až kabina přijede, a pak nastoupí. Není to tak, že jedna se rozhodne běžet nahoru po schodech a ta druhá že se půjde podívat do sklepa. Misku plním jenom jednu a nikdo nekontroluje, jestli v té sousední toho není víc. Pelech se obsadí jeden a nikdo nemá pocit, že ten druhý je lepší, a tudíž je je třeba toho druhého z jeho lepšího pelechu vystrnadit. A tak dál, až do okamžiku, kdy se vrátím domů, tam jsou dva psi, perou se, kontrolují si misky a strnadí se z pelechů.

Jeden pes, čtvrt psa.

191031gari

Čtvrtka psa našla scíplou myš a tuší, že ji zabavím.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyena
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.