3.8.2020 | Svátek má Miluše


BEST OF HYENA: Jak se na to dívají pejskové

20.3.2020

My koronavirus nedostanem. U nás dobrý.
Pánové jsou víc doma, to je taky dobrý.
Zákaz vycházení? S pejskama se chodit musí. Takže dobrý.
Jen aby nám vydrželi. Když vydržej, tak dobrý.
Tak vypadá optimismus pod psa.

Prvně s rouškou
Ljuba našila roušky – zavčas objednala jakousi látku z nanovláken, ještě minulý týden to bylo možné. Vyrukoval jsem s rouškou. Můj telefon mě nepoznává… musím se hlásit kódem. A pejskové?

Čekal jsem, že na mě budou dorážet, štěkat a tak. Nic takového. Berou roušku jako něco naprosto samozřejmého.
Dokonce si možná myslí – tak konečně má náhubek někdo jiný než pes. Ale asi si to nemyslí, tady ve Zvoli je zóna hodných psů a náhubek… tady nosím zatím jenom já. :-)

Situace u nás na vsi
Břežany – v centru maličko lidí, převážně s rouškami, totéž v krámě. Ve Zvoli – lidí málo, bez roušek. S pejskama chodím za humna – bylo pozoruhodně hodně lidí na louce. Bavím se s panem K., ten má na okraji louky domek. Poznamenal, že ani v neděli tam není takový provoz jako teď. Něco jako koronavirové prázdniny?

Dva proti sobě
Divadla jsou zavřená, Ulice se netočí, takže s Ljubou chodíme častěji na společnou procházku. Obvykle se to nějak semele tak, že jeden je dřív hotov a druhý později. Ten, co je dřív hotov, vychází s pejsky na ulici. Načež nastává to drama.

Gari je výzkumník a už by chtěla být u všech těch zajímavých smradlavých věcí, jaké jí svět nachystal. Nora má smysl pro odpovědnost. Chce, aby tlupa byla pohromadě. Máme je na společném vodítku s rozdvojkou. Z rovnoběžek se stávají různoběžky, dokonce protiběžky. Nora vyhlíží branku, Gari dobrodružství. Rozdvojka se napíná, div se neroztrhne.

Konečně ten druhý vychází z branky, protiběžky se přetvoří na souběžky a ten, kdo měl smůlu a byl první, je tažen společnou silou dvou čoklů do světa voňavých vzkazů.

200319gari

  Už jde? Ještě ne.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyena
Hledáme 20 testerek balíčku dětské kosmetiky od Oriflame! Nechte si ho poslat právě vy
Hledáme 20 testerek balíčku dětské kosmetiky od Oriflame! Nechte si ho poslat právě vy

Dopřejte svému děťátku jemnou péči s kosmetikou Baby O, která je z 95 % přírodní. 20 z vás ji pošleme rovnou do schránky.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.