Neviditelný pes

BEST OF HYENA: Gari s Norou v nové roli

9.3.2020

Ano, jsou v roli učitelů. Malý Eliášek (koncem dubna mu budou dva) naše pejsky miluje a oni vůči němu projevují ostražitou něhu. V neděli odpoledne si s ním hráli v prostoru, který bude jednou zahrada kolem domku Anny a Radka. Jsou tam kopce hlíny – Nora i Gari takové kopce milují a běhají nahoru a dolů.

To zatím Eliáška nenapadlo. A vida, ono to jde, vylézt tam! A chlapeček se sápe vzhůru do kopce, kopec je vlhký, mazlavý, chlapeček je také čím dál víc vlhký a mazlavý…

Můžeš se těšit, Eliášku. Gari s Norou mají v záloze ještě mnoho témat, jež by tě mohly naučit. Všechna přivedou tvoji maminku k zoufalství a hněvu. Zatím tedy ty kopce, i to je dobrý začátek.

Tuláček

Říkáme jim samovenčící psi. To se tak vyskytne psisko, tváří se velmi zaměstnaně a je na něm vidět, že se hlavně stará o to, aby ho někdo nelapnul. Obvykle to bývá pejsek střední velikosti. Včera jsem už podruhé v krátké době viděl malinkého pejska, jak si to sype na vlastní pěst světem.

Byl to týž? Nejsem si tím jistý. Malý, hodně chlupatý, pitvorná tvářička zpola zakrytá dlouhou srstí. Velmi opatrný, obcházel mě velkým obloukem. Kupodivu ani Gari s Norou si ho nevšímaly.

My nejsme žádní samovenčící pejskové. My máme svého pána a přísně na něho dohlížíme. Je to váš problém, pokud si myslíte, že běháme na vlastní pěst. Jsme řádní pejskové a kdyby nám pán chtěl zdrhnout, my si ho umíme najít. A tady toho chlupáče si všímat nebudeme. Pejsek bez pána, kdo to kdy slyšel?

Střeček

Podotýkám, že se to stalo po druhé procházce a ta byla docela dlouhá, protože jsme potkal pana Z. S jeho pejskem, a to vždycky, chodíme dlouho a probíráme novinky ve fotografické branži. K autu jsme se tedy vraceli s Gari a Norou po hodině a půl. Gari obvykle skáče do auta jako první, tentokrát se přiloudala Nora a Grari, jako by ji popíchl, nejdřív letěla po louce, pak začala hrabat, načež se dala na úprk a celou tu rozlehlou louku párkrát oběhla. Dokonce jsem se bál, že mi vlítne na silnici a to by ji mohlo něco přejet.

Nakonec poslechla mé pískání a volání a vrátila se. Co to do ní vjelo? Říká se v takových případech, že někdo střečkuje. Kde by se tu ale vzal střeček?
Prostě, občas děláme něco, pro co není vysvětlení. Lidi i pejskové.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyenazpět na článek