17.6.2021 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

BEST OF HYENA: Chráněný chov slepic

V našem parlamentě se jednalo o klecovém a podestýlkovém chovu slepic. Jsou i jiné metody. Někdy chodíme s pejsky až při okraji Oleška a tam na zahraě jednoho domu chovají slepice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 23.9.2020 15:38

Ano, pejskové hlídali své slepice. Na vesnických dvorech a dvorcích ještě před pár desetiletími slepice skoro všude a nějaký pes taky. Nepřátelství nebylo, slepice ale měly před psem respekt a snažily se držet distanc. Pes se dokázal za neopatrnou slepicí rozběhnout a ukázat autoritu. Slepice ale patřily k domu, tedy do smečky. Zažil jsem to jako kluk i u nás doma, Konrad Lorenz to někde rozebírá víc psychologicky.

Sousedka (sousedíme vzadu ploty) má slepice na slepičím dvorku a psa Gustu, příjemného podvraťáka, který v cca pěti letech ještě duševně nedospěl. S oblibou doráží na slepičí dvorek v touze vyprovokovat slepice ke společným hrám. Slepice vystrkují hlavy z plotu, Gusta je očichává a příležitostně olizuje. Vypadá to děsivě, ale sousedka říká, že si jen tak hrajou. Chudák Gusta ještě nepoznal, jak chutná čerstvá krev. Ani K.Lorenz nezorganisoval náhodné setkání psa se slepicí na horké půdě, tedy někde na ulici. Tam by to bylo jistě dramatičtější.

P. Vébr 23.9.2020 8:08

Náš minulý pejsek s s vodou moc nekamarádil. Ale, když jsme se přijeli k nějakému rybníku se koupat, tak se uvelebil na nafouknuté matraci a šťasten pozoroval, jak plaveme kolem. Na té matraci trval a jakmile byla u břehu na vodě, tak se na ni ze všech sil cpal.

Současný pejsek zase okouzleně pozoruje slepice za plotem. O výsledku přímého setkání si nedělám iluze...

J. Vobr 23.9.2020 3:01

Náš lab.Olda se se slepicemi nebaví !!! Je po mě !!! Ale slepice se ho bojí ... patrně je někteří psi honí,;-D;-D;-D