27.7.2021 | Svátek má Věroslav


BEST OF HYENA: Chráněný chov slepic

23.9.2020

V našem parlamentě se jednalo o klecovém a podestýlkovém chovu slepic. Jsou i jiné metody. Někdy chodíme s pejsky až při okraji Oleška a tam na zahraě jednoho domu chovají slepice. Těžko říct, kolik jich mají, ony jaksi kmitají a pořád klevetí a diskutují s pejskem, který je hlídá. V plotě mají díru a tou se podhrabávají ven. Nechodí moc daleko od plotu, ale takových těch pět metrů tam bude.

No a dál nemusím pokračovat. Podotýkám, že jsme neměli žádný incident. Jak Gari, tak Nora se chovají decentně. Jak by se nechovaly decentně, když jsou na vodítku a směrovány po kurzu naprosto neslepičím. Ony by se se slepicemi možná i skamarádily. Vím jistě, že by je nehonily, kdyby se slepice nesnažily utéct. Ale ověřovat dohad nebudu.
Riziko pokusu není vyváženo vědeckou hodnotou výsledku.

Je to na beton

Rádi chodíme s pejsky na výlet po Kobylí stezce. To je pěšina, která se táhne asi tři kilometry od Štěchovické přehrady po pravém břehu Vltavy směrem ke Slapům. Dřív asi vedla až do Třebenic, ale je porušená průrvou po stržené skále. Je tam jediné – a to docela silné – riziko, že pejskové objeví leklou rybu a vyválej se v ní. Vyzkoušeno, naštěstí nikoli tentokrát.

První část cesty od zaparkovaného auta vede kolem přehrady, část cesty po betonových panelech. A moc se mi líbilo, že kdysi – a není to zas tak dávno, soudě podle stavu panelů – tudy šel taky pejsek a nečekal, že beton zatuhne. Zůstaly po něm stopy, jaké nechávají hvězdy v Hollywoodu. Pyšný na to jistě není. Pejskům nejde o zvěčnění. Jde jim o to proběhnout se po Kobylí stezce.

200921gari

Mořeplavec

Nedělní výlet na jezero Štěchovické přehrady přinesl ještě jednu pamětihodnost. Když jsme zaparkovali, všiml jsem si, že opodál stojí auto a u něho pán za asistence psa ručně pumpuje pomocí automobilní hustilky. Nejdřív jsem si myslel, že přifukuje pneumatiku, ale on nafukoval takovou tu placku, kterou dáte na vodu, postavíte se na ni a pádlujete.

Ano, ten pán dofoukl, nasadil na placku psa a jal se pádlovati směrem ke Slapské přehradě. Dlužno podotknout, že pejsek měl na sobě plavací vestu.
Ještě než dofoukl, zapředl jsme s ním hovor. Ano, pejsek je mořeplavec, jediná potíž s ním je v tom, že po té placce někdy pobíhá. Já ho mobilem zachytil na fotce nepobíhajícího.

200922gari

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.