2.6.2020 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

BEST OF HYENA: Bolení

Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 22.5. 2020 15:30, přehled diskusí

J. David 22.5.2020 11:22

Lépe vyhořet, než malovat. Když u malování vyklízíte, sice naleznete to, co jste již oželeli, ale i to, co zažil Neruda se slamníkem, "kam s tím" a co "s tím". Artefakt, nebo vyhodit v plen čiperným "homeless" hrabičkářům kontejnerů? Toť přímo dilema, nemá onen slamník historickou hodnotu, kdy na něm v roce 1866 u nás u praprabáby ulehl před bitvou na Chlumu "lovag Benedek Lajos" (v baráku na Dukelské má pamětní desku). Srandy kopec, tedy s okolnostmi okolo "malování". Aston má pravdu, vyrazit se psy do přírody, a babu nechat "vymalovat", chlap má lovit a ženská doma "žvejkat kůže".

PS. Berte to jako "nabodeníčko literální", ale jako stařík nemusím býti účasten nápádů klimakterických diblíků (o berličce, hnáty křivé, hlas vichřice pododoba), kde teorie relativity přestala fungovat, v době svatby, milá přívětivá laňka, po třiceti létech svárlivá lojda.

PPS. K tomu "bolení" jinak. Aston má pointry, já měl NKO female. Citrokarbon užívám sám, když mi metabolismus "zrychlí krok". Já ho polknu s hltem "aqua vodovod", netřeba Mattoni bez bublinek za 29,- Kč, u šelmáků používám systém: "Mordu otevřu tiskem za horní špičáky, lék umístím na kořen lízáku, a svírák/mordu/hubu uzavřu a tlamu/mordu sevřu přátelským stiskem. Nu, polykají, jak Magda Goeblsová a její děti.

M. Krátký 22.5.2020 13:14

hezky zostra jste to pojal - ale náš věk nám k tomu dává laskavé svolení - tuhle se mnou naprosto souhlasila zástupce ředitele Základní školy, kam chodí naše 3 překrásné vnučky ( pro mě spíš pravnučky ) když jsem ji vysvětlil, že současné problémy s tou naší nejstarší odstartovala kráva matka jejího spolužáka, když jí plačící vyzpovídala a vše nahlásila na OSPOD a já na to její udavačství reagoval, že by zasloužila do držky - ode mě - kráva jedna udavačská - na hrubý pytel hrubá záplata - hezký den