20.4.2021 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

BEST OF HYENA: Bolení

Nora měla v noci na včerejšek bolení a vyhnalo ji to na zahradu – nejdřív v prvním kole za mé asistence, druhému kolu asistovala Ljuba. Ani jedno, ani druhé kolo nebylo nic pěkného na koukání. Zkrátka, dospělo to k léčbě a léčba byla stejná, jakou jsem coby chlapeček podstupoval já, když jsem měl bolení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 22.5.2020 11:22

Lépe vyhořet, než malovat. Když u malování vyklízíte, sice naleznete to, co jste již oželeli, ale i to, co zažil Neruda se slamníkem, "kam s tím" a co "s tím". Artefakt, nebo vyhodit v plen čiperným "homeless" hrabičkářům kontejnerů? Toť přímo dilema, nemá onen slamník historickou hodnotu, kdy na něm v roce 1866 u nás u praprabáby ulehl před bitvou na Chlumu "lovag Benedek Lajos" (v baráku na Dukelské má pamětní desku). Srandy kopec, tedy s okolnostmi okolo "malování". Aston má pravdu, vyrazit se psy do přírody, a babu nechat "vymalovat", chlap má lovit a ženská doma "žvejkat kůže".

PS. Berte to jako "nabodeníčko literální", ale jako stařík nemusím býti účasten nápádů klimakterických diblíků (o berličce, hnáty křivé, hlas vichřice pododoba), kde teorie relativity přestala fungovat, v době svatby, milá přívětivá laňka, po třiceti létech svárlivá lojda.

PPS. K tomu "bolení" jinak. Aston má pointry, já měl NKO female. Citrokarbon užívám sám, když mi metabolismus "zrychlí krok". Já ho polknu s hltem "aqua vodovod", netřeba Mattoni bez bublinek za 29,- Kč, u šelmáků používám systém: "Mordu otevřu tiskem za horní špičáky, lék umístím na kořen lízáku, a svírák/mordu/hubu uzavřu a tlamu/mordu sevřu přátelským stiskem. Nu, polykají, jak Magda Goeblsová a její děti.

M. Krátký 22.5.2020 13:14

hezky zostra jste to pojal - ale náš věk nám k tomu dává laskavé svolení - tuhle se mnou naprosto souhlasila zástupce ředitele Základní školy, kam chodí naše 3 překrásné vnučky ( pro mě spíš pravnučky ) když jsem ji vysvětlil, že současné problémy s tou naší nejstarší odstartovala kráva matka jejího spolužáka, když jí plačící vyzpovídala a vše nahlásila na OSPOD a já na to její udavačství reagoval, že by zasloužila do držky - ode mě - kráva jedna udavačská - na hrubý pytel hrubá záplata - hezký den

I. Podlásek 22.5.2020 10:59

Svému pudlovi dávám živočišné uhlí a jakékoliv další prášky zabalené do taveného sýru. Naprosto bez problému je zhltne na první pokus. U jednoho z jeho předchůdců zase fungovalo zařazení mezi lentilky, které miloval, chytal v letu a hned polykal. Prášek vždy spolkl, ale stejně to poznal a uraženě odkráčel, ale při příštím podáváním se nechal opět oklamat.

J. David 22.5.2020 11:28

Máte štěstí, že Váš pudl to sežere. Moje potvora separuje odpad, jako já, něco nežere...

J. David 22.5.2020 11:32

Máte pravdu, pudl nelíná, a kouzelná psí povaha. Ale dělá kravál, preventivně, za piškot zmlkne a loudí.

P. Victorin 22.5.2020 6:23

Sympatické počtení! Patrně víc pro muže, než pro opačné pohlaví...

L. Písařík 22.5.2020 3:54

Ano, malování patří mezi jiné a strašlivé domácí katastrofy, zejména vyklízení prostor, uklízení a nové nastěhování. Pozitivním na tom všem je, že tak nastává něco, jako začátek nového života a že naleznete mnohé věci a hlavně knihy, se kterými jste se rozloučil a nedoufal v jejich nalezení a hle - ony přece jen existují. Problém ale bývá, že jste opět postaven před rozhodování, zda některé věci skladovat s vědomím, že sotva najdu čas je prohlížet( třeba sbírka vyšísovaných diapositivů, nebo asi 250 videokazet, vesměs kopií filmu, o kterých jsem se domníval, že si je musím uschovat, abych se mohl podívat znovu, atd.) anebo je rovnou vyhodit. Prostě malování naskýtá prostor pro úvahy kolik věcí kolem sebe vlastně

člověk potřebuje. Musím končit, přišla naše ošalebná, černá kočička Vendulka, zalehla mi klávesku a dožeduje se mé pozornosti.

J. Kraus 22.5.2020 13:18

Pozor, VHS kazety se dají i prodat na inserát. Nedávno jsem jich poslal 19ks, všechny za 100,-Kč, pánovi do Plzně. Předcházel jeho děkovný telefonát jak je rád a že si na ně nahrává sportovní mače. Dodnes mi těch 239,-Kč vč.poštovného neposlal, ale rozčilovat se s ním nebudu, jsem rád že neskončily v kontejneru. Horší je, že těch 19ks byla jen hrubá probírka, zůstalo mi jich ještě asi 400, řádně popsaných a zarchivovaných.

J. Prikner 22.5.2020 15:30

Všechno přebytečné vyhodit a to ihned než se vaše drahá polovina nezačne rozmýšlet o budoucí použitelnosti věci. Jak je to v odpadu, pak už není o čem diskutovat.

J. Vobr 22.5.2020 2:52

Já dávám tablety Oldovi tak,že otevře papulu,strčím tabletu do krku a zvenčí hladím krk jako když se krmí husa šiškami .A musí se u toho říkat "hodnéééj Olda".

Pak to zají "kokiškou" ... a je to.

Mám 100% jistotu,že to spolknul.

:-))))

P. Jirsík 22.5.2020 5:51

Já dávám "Smecta" rozpustím ve vodě a injekční stříkačkou bez jehly nastříkám do tlamičky.

P. Dvořák 22.5.2020 9:26

Normálka nasypu do granulí. Smecta je mírně sladká a voní.

Ale hlavně to chce mít od štěněte naučeného psa.