24.1.2021 | Svátek má Milena


BEST OF HYENA: Bolení

22.5.2020

Nora měla v noci na včerejšek bolení a vyhnalo ji to na zahradu – nejdřív v prvním kole za mé asistence, druhému kolu asistovala Ljuba. Ani jedno, ani druhé kolo nebylo nic pěkného na koukání. Zkrátka, dospělo to k léčbě a léčba byla stejná, jakou jsem coby chlapeček podstupoval já, když jsem měl bolení. Maminka naordinovala černé uhlí.

Černé neboli živočišné uhlí je podáváno v tabletkách. Ty jsou v podstatě stejně velké jako granule. Ljuba tedy vpravila tři tabletky živočišného uhlí Noře do misky s granulemi. Jak dlouho to trvalo, co myslíte, než Nora vypreparovala tabletky a vyhodila je ven? Ano, uhádli jste. Pod pět vteřin. Ale na druhý pokus se to podařilo a dnešní noc byla bezboleňová. Co fungovalo na mě, funguje i na Noru. Máme mnoho společného, občas to bolení.

Schyluje se k malování

Opravdu špatná zpráva: bude se malovat. Snadno uhodnete, čí je to nápad, můj opravdu ne. Tím méně na to přišla Gari nebo Nora. Začalo vyklízení, chystání. Gari se takových úkonů vždycky straní, nicméně Nora, ta se ráda účastní, když se něco děje. Chodí, lehá si do dráhy, přinese si klacek nebo nějakou hračku a žvýká to, zkrátka taky něco dělá, aby bylo vidět, že se nedrží stranou.

Do malování se nehrne. Leží na svém pelechu, ani nedutá, předstírá neexistenci.
Jak rád bych jí v tom pomáhal!

Před cestou

Nora je celá nesvá, ba zoufalá. Vycítila, že se jede ven! Vskutku jedu něco pracovního vyřídit do severních Čech, Ljuba jede se mnou a bereme pejsky s sebou. Ale vysvětlete to Noře! Nepřestane se klepat, dokud ji neposadíme do auta. Kdežto Gari? Té je všechno jedno. Kdybychom ji dali do útulku, ani by nemrkla a už by se sháněla, kde by se dalo něco urvat k žrádlu. Záviděníhodná povaha.

Nejvíc se ale klepu já. Ne kvůli cestě, ta bude krátká, prakticky na otočku. Ale vidina malování je čím dál zřetelnější...

Červené tlapky blednou

Nora nemá po nedávné očerveňovací lázni tlapky ještě úplně bílé. Lví podíl očisty odvedla Ljuba, její úsilí podpořené šamponem. Nádech zůstal. Dnes večer je bilance slibná, zasloužilo se o to pobíhání mokrým porostem, šest bahenních louží, potůček kam děti házejí Moranu a také důkladné olizování.
To vše za situace, kdy u nás dělají něco s vodovodem a tím pádem netekla celý den voda.

Malování vypuklo

Zmiňoval jsem se tu o přípravách na malování. No a dnes to vypuklo naplno. Je to rozdělené na dvě etapy, tu čtvrteční máme teď večer za sebou, v pátek se to uzavře. V tom procesu mám mnoho úkolů, všelijaké zařizování, barvy, ba i luxování mě postihlo. Nicméně můj absolutně stěžejní úkol zní:
Vezmi psy a běž s nimi někam pryč a neukazuj se tady.
Tento kříž se nosí s lehkostí pírka!

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.