2.6.2020 | Svátek má Jarmil


BEST OF HYENA: Babymlok

9.11.2018

Potkali jsme na procházce malinkého mloka. Mločí děťátko, skutečného babymloka. Nora si ho nevšimla, zkoumavá Garina k němu opatrně čuchla. Nelíbilo se mu to, schoval se za list.

Šli jsme dál každý svou cestou, my šli pso-lidskou, babymlok pokračoval cestou mločí, vedla někam pod kameny. Nebylo to setkání dlouhé, pro mě zato radostné. Mloky potkávati znamená potvrzovati se ve vědomí, že je ten les pořád ještě v pořádku. Mloci jsou tvorové na čistotu hákliví, doslova cimprlíny. Tenhle prcek byl mj první letošní mlok, tedy přišel za pět minut dvanáct. Radost mi udělal.

181105gari

Nepředpokládám, že on sám se na setkání díval stejně pozitivně. Aniž bych si nárokoval znalosti mločí psychiky, nepředpokládám, že očichávání psím čenichem pokládají mloci za něco zábavného a inspirujícího. No, babymloku, netrvalo to dlouho a věřím, že jsi setkání pustil ze své skvrnité hlavy dřív, než jsi dorazil k prvnímu placatému a skvěle vlhkému kamenu.

I dnes do mlhy

Psi nemají v sítnici receptory pro příjem barev, vidí tedy ne-barevně. V mlze ale potvory vidí velmi dobře a na Woodstockové louce jim dělá moc dobře, když mi zmizí. Tím spíš, že mají zimní maskování, pro boj v mlze velmi vhodné. Naštěstí mlha velmi dobře vede zvuk, takže když zařvu nebo zapískám na píšťalku, zmizelkyně se hned vynoří a tváří se: co, co, co? My jsme přece tady!

Včera po ranní procházce skákaly do auta a zasmrdělo to hnojem a já nadával, která z nich že je takové čuně a vyválela se v nějakém svinstvu? Přijeli jsme domů a pečlivě jsme je očichával. Nic jsem nevyčenichal. Netuším, kde byl zdroj toho závanu. Nejspíš se kolem nich motal nějaký duch smraduch, nebylo by divu.

181107gari

Kudy kudy cestička

V mlze je to vhodný dotaz. U nás tedy nejsou takové mlhy, že by jeden ztratil cestu, ať už je ten jeden pes nebo člověk. Navíc se nezdá, že by Garině a Noře dělala mlha opravdu velké problémy. To spíš mlha dělá problémy mně, když se pokouším pejsky mít, jak se říká, v očním kontaktu. Napadá mě, že bych měl s sebou nosit sprej s červenou barvou, nejlépe pak s barvou světélkující a v mlžném počasí je obě posprejovat.

Je to nápad na pohled dobrý, účinky by byly pozitivní a realizace snadná. Nějak ale se mi nechce ho realizovat. Mohu se pak chlubit, že nerad chodím snadnými vyšlapanými cestičkami.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyena
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.