27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


BEST OF HYENA: Abnormálně čisté nosy

27.4.2021

Venku není zrovna sucho a pejskové se navracejí domů s blátivými punčoškami na tlapkách. Ale jak je tak meju a suším, všiml jsem si, že obě holky měly celý den naprosto čisté frňáky. Garina pěkně černý, lesklý jako oficírská holínka, a Nora, jako… taky oficírská holínka, ale hnědá.

Čímpak to je? Že by hlína byla tak studená, že by je chlad odrazoval od vrtání děr a vyhrabávání myšiček? Počkám si, až budou v rádiu hlásit relaci „vědci zjistili, že…“ existuje korelace mezi: výskytem žížal; vlhkostí vzduchu; fází Měsíce; indexem pražské burzy. Než na tu korelaci vědci přijdou, pejskové budou mít zase hliněné nosy. Moc času na objev nemají. Tipuju si, že do zítřejšího dopoledne, až se budeme vracet z ranní procházky.

Pěkná ozdoba

Nastalo období klíšťat. Vypravil jsem se do zvířecího obchodu koupit látkové obojky. Ljuba každý rok na jaře všije do látkového obojku protiklíšťový obojek, a naše holčiny v průběhu roku své látkové obojky zhyndrují k nepotřebě a další rok je třeba koupit nové.

Přišel jsem do pejskového obchodu, ujala se mě prodavačka. Byla moc milá, ukázala mi obojky, řešili jsme míru (/přinesl jsem si s sebou starý, odrbaný) a najednou jsem si všiml ozdoby na její blůze. Nejsem bystrozraký, Připadala mi ta ozdoba jako by to byl chameleon. Pak jsem zjistil, že to fakt vypadá jako chameleon. Když to pohnulo nohou, zjistil jsem, že je to živý chameleon.

„To je váš chameleon?“ podivil jsem se.
„Kdepak. On je zboží. Ale je hodně socializovaný. Je rád s námi.“

Taky bych byl rád s nimi, povykládat o zvířátkách s tou hodnou slečnou a jejím chameleonem, ale musel jsem domů s látkovými obojky, aby jim Ljuba všila protiklíšťový obsah.

Zákony kázají, co jiného by dělaly

Už je večer, jdu do ložnice zatáhnout závěsy na balkonovém okně. Gari je zahrabaná v Norinčině pelíšku. Neřeknu ani slovo. Ona poslušně začne rozhrabávat své zakuklení a přesouvá se do svého pelechu, kde se opět zakuklí. Tak, jak zákony kázají nám.

Ráno se přesune k Noře do pelechu a obě se tam zakuklí společně. Zase, jak zákony kázají nám. Tedy jim.

Veverky

Je jich v poslední době málo, jako ostatně je málo všeho, co je milé. Ale vyskytla se a Gari s Norou ji objevily. Byly nadšené a chtěly si s ní hrát.

Nedalo by se nějak zařídit, aby slezla z tý vejšky a přišla sem k nám? ptaly se.

Nešlo, vzácné přítelkyně, odpovídám.
No jo, v poslední době je to tak absolutně se vším, odpovídají.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The Hyena
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.