28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

NATO: Zelený tank na baterky

Jistě jste už některou z variant toho provařeného rádoby-vtipu slyšeli. Toho, jak se sejde ruský, německý a americký dirigent.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hofmeister 20.1.2020 16:57

Proč sem pořád dáváte tu fanatickou komunistku Šichtařovou? :-(

J. Hajský 20.1.2020 17:18

Z vás pane Hofmeister ten fanatismus a nenávist stříká na všechny strany. Lituju vás, vy nemůžete kvůli tomu být ani chvilku šťastný.

J. Jurax 20.1.2020 17:31

Možná proto, že není komunistka, natož fanatická.

Mohl byste ozřejmit tok myšlenek, na jehož základě jste k formulaci té otázky dospěl?

V. Kain 20.1.2020 17:56

Do vedení Evropské banky (nejvyšší pozice) byla dosazena ženská která banku neviděla ani z ponorky.Jak to asi může dopadnout?

J. Jurax 21.1.2020 16:11

To je jistě se jedná kormutlivé, jednak pro EU charakteristické. Ale jak to souvisí s mým příspěvkem a pí Šichtařovou?

J. Anděl 20.1.2020 20:09

Dneska lze prostě napsat resp. tvrdit cokoliv.

Vlastně "dneska" i "prostě" jde odstranit a tím to zjednodušit.

Lze tvrdit cokoliv.

R. Tichý 20.1.2020 16:37

Problem s tanky je vyresen:

A/zasadne je budou ridit tehotne vojacky-maji uniformy a je to bezpecne

B/budou mit dlouhe prodluzovacky

Š. Hašek 20.1.2020 18:20

Už nemohu jinak .....

V bříšku mají samodruhé tankistky vodu ..... jak známo, ta celkem dobře pruží při otřesech tanku v boji. Viz vodní vaky při manželských hrách (nevyzkoušeno).

Zde přítomné dámy prominou .....

D. Šimáček 20.1.2020 13:19

teď mě napadlo proč noři (prostě se mi tenhle výraz líbí) se snaží prosazovat zelenou ideologii i když žijí jen z těžby zavrhovaných fosilních paliv, prostě se jen snaží o zvednutí ceny, které by při snížené spotřebě znamenalo prodloužení možnosti žít jen z této těžby :-)

V. Církva 20.1.2020 17:02

Já mám pocit, že jsou jen zdegenerovaní civilizací.

Ale trochu reálnější rozbor. Norsko je řídce osidlené a Norové mají svou přírodu rádi. Teda by bylo vpořádku, že ji chtějí chránit.Jsou méně emoční a citliví než Italové, tedy by mohli být pragmaticky přesní. Takoví jsou Němci. Z nějakých důvodů mají však Germáni zakódovaný vojenský řád a poslušnost. Pokud autorita řekne, že je správné jezdit elektromobily, prostě není záhodno přemýšlet, jakkoliv by na to i mozkovnu měli. A pak už je jen vlčí grupa a ta táhne jedním směrem a okřikuje ostatní. Samozřejmě tu tlupu za nitky a k svým ziskům potahují i různí šizunkové - v tom ale nejsou Germáni výjimeční.

Je to tak jak někdo nechápe, jak technicky vyspělý národ - Němce mohl vést hysterický šílenec, dnes je vedou hysteričtí klimafašisti.

V. Braun 20.1.2020 13:05

"Poměr „cena / výkon“ by měl být jediný klíč. Další kecy o genderu, minoritách, o tom a onom, jsou v téhle situaci právě jen – kecy."

Pokud se dle autorky u obsazování jedná jen o poměr cana/výkon tak co současné poměry mužů a žen ve vysokých funkcích vypovídá o výkonu žen?

V. Petr 20.1.2020 13:07

ANO!

J. Jurax 20.1.2020 13:22

Ehm ... ombudsmáňa, Venezuela Maláčová ... a dalo by se pokračovat.

Ono je taky otázka, jak se výkon i cena měří a zda hodnotitelé umí zjištěné hodnoty podělit a podíly mezi sebou porovnat, zvlášť když nematurovali z matematiky ... :-)

V. Braun 20.1.2020 13:07

současný poměr vypovídá - chyba se vloudila

M. Rozbořil 20.1.2020 23:18

Neumíte česky. Ono "by měl být" a "je" zdaleka není totéž.

A. Hrbek 20.1.2020 11:31

Paní Šichtařová se probudila poněkud pozdě. Paní Dedichenová je ve vedení NATO již od poloviny loňského roku. Jenomže idnes to zveřejnila teprve letos.

Dále bych paní Šichtařové doporučil se podívat na základní profil paní Dedichenové, alespoň například na anglické wikipedii a na to v čem vyniká i proč ve vedení NATO je. Rozhodně to nejsou zelené tanky na baterky. Nakonec i my jsme měli ve vedení NATO svého zástupce. Dokonce takového, který sliboval hájit Československou socialistickou republiku.

Paní Šichtařová neprošla ani základním vojenským výcvikem, takže toho o vlivu klimatu na vojenské operace příliš neví. Ti kteří bojovali na Dukle to setsakramentsky poznali.

Na klimatické změny, a to jak okamžité, tak i dlouhodobé musí být každá armáda z celé řady důvodů připravena. Nebyl na ně například připraven ani Napoleon, ani Hitler. Podobně naše armáda nebyla připravena na působení v Afghánistánu. O úloze a významu energie i logistiky při vedení vojenských akcí je dostatek dostupné literatury.

Takže srandu je možno si dělat, ale občas jde o dost vážné věci.

F. Kusák 20.1.2020 12:33

No, přečetl jsem si informace o paní Kathrine Dedichen v norské i anglické verzi a žádné úžasné předpoklady pro důležitou funkci ve vedení NATO jsem tam neshledal. Ano, má vojenské dobré vzdělání, ale sloužila víceméně ve štábních útvarech. Nedočetl jsem se, že by se zúčastnila nějaké válečné mise, která by ji jaksi zvýhodňovala k výkonu v nejvyšších vojenských funkcích. Ale zato se se svými soupeři dostala i k soudu, a to právě z podezření z feministických výhod. No, nic proti ní, ale řeči vede občas hloupé. A na to paní Šichtářová poukázala. Bohužel, vy jste to nepochopil a trefoval jste se do špatného terče.

V. Petr 20.1.2020 12:34

Pletete si vliv klima a počasí na vojenské operace, ten byl vždy velmi důležitý a motání rudozelených nesmyslů do armádních věcí, což je zrůdnost.

Předpokládám, že jste byl na vojně a víte i to, že muž je k válčení jaksi stvořen. Žena je stvořena k tomu, aby padla naznak před vítězem (zjednodušeno)!

Samozřejmě, někdy válčily i ženy, ale nebylo to časté.

A. Hrbek 20.1.2020 13:46

Dovoluji si upozornit, že si klima a počasí si nepletu. Pokud to nevíte, tak například Dukelské území má skutečně zcela specifické klima, na rozdíl třeba od Žitného ostrova nebo polských nížin. Tvrdě se o tom přesvědčili i generálové Svoboda a Klapálek a celá československá jednotka. A to měli k dispozici zkušenosti z první světové války a bojiště osobně znali ze svých výletů z Užhorodu.

Protože jsem se pořádně učil historii, tak vím, že ženy válčily ne někdy, ale dost někdy. Proslulé byly zejména Amazonky a u nás husitské ženy. Za Druhé světové války to byly sta tisíce žen, a to často i v přímém boji. Máte pravdu však v tom, že muži měli a zatím stále mají ve válečnictví výraznou převahu.

S pozdravem

P. Staronový 20.1.2020 14:44

Na Dukle nebyl problém v počasí ani klimatu, ale v sověty nařízeném nesmyslném útoku na opevněná postavení v horách, bez dostatečné letecké i obrněné podpory. Když už tedy jste u těch příkladů z historie.

V. Církva 20.1.2020 17:11

Opravdu si myslíte, že paní Kathrine Dedichen jde o přizpůsobování výzbroje a válčení suchu a teplu? Nebo že někdo ve Skandinávii předpokládá a chce bojovat proti válkám ve světě a napaden9m Evropy pokud jsou následkem oteplování? Vsad9m boty, 6e ne.

V. Církva 20.1.2020 17:18

Tak jistě. že ženy válčily, někdy byla každá ruka dobrá (Husité, Rusko, Izrael....). Ale zeptejte se chlapů ve Vyškově na jejich názor na takové válčení a bojeschopnost těch útvarů. Nebo-li. Dobré vojandy nesporně existovaly. Nedávno jsme tu řešili ženu - ruské stíhací eso (jedno ze dvou) a zdá se že se mužům dokážou vyrovnat i ostřelovačky.... Ale byly to výjimky. Západ z toho dělá jakési násilné pravidlo, které přes kvoty prosazuje a snižuje tím bojeschopnost. I když ono je to jedno, ta je třeba v Německu díky paní Layen je nulová. A ve Švédsku taková vykastrovaná. A to v časech ekonomické prosperity Německa.

V. Petr 20.1.2020 11:27

Války se sice ideologií nevyhrávají, ALE lze je ideologií PROHRÁT!

Pan Daladier by mohl vyprávět...

Z. Lapil 20.1.2020 14:49

Každá mince i každá válka mají dvě strany aneb vyprávět by mohl i Hitler.

V. Petr 20.1.2020 18:08

No, Philippe Morrisson to ve své knize "Německá armáda 1939-1945" shrnul lapidárně. "WW1 a WW2 se nakonec podobají. Němci si na počátku mysleli, že budou tak dobří, že porazí nepřítele, který má materiální a početní převahu."

On dokonce píše, že lepší vojáci byli a protivníkovi způsobili většinou větší ztráty, než utrpěli sami. Ale na přesilu to nestačilo.

Z. Lapil 20.1.2020 18:55

Mně se moc líbí interpretace, že šlo ve skutečnosti o válku jedinou, přerušenou dvacetiletým příměřím.

Řeč o kvalitě vojáků naznačuje, že šlo o kvalitu jednotlivců, ale připomenu, že Stalin si pro jistotu zdecimoval (spíš zrušil; decimace je každý desátý) velitelský sbor a brát to ze SSSR na Moravu přes Duklu taky nevypadá jako úspora vlastní živé síly. "Nu što, nas mnógo".

Na rozdíl od Američanů, kteří Japoncům raději hodili na hlavu dvě atomovky, než aby Japonsko dobývali kopec po kopci a dům po domě.

Ale Němci válčit uměli, o tom netřeba pochybovat. A věřím, že jsou schopni se to zase rychle naučit; ne že bych toužil po tom, aby to bylo potřeba.

V. Církva 20.1.2020 20:08

Němci pokud se válčit zase naučí nebude to možná s námi a možná ani s Křesťany.

I když nechci být jen hnusný. Do Napoleona byli celkem OK a naši kamarádi.

Z. Lapil 20.1.2020 22:18

On se do Napoleona národ moc neřešil a kromě toho první dvoutřetinu 19. století Německo jako stát neexistovalo.

Podle Kissingerových Dějin diplomacie opravdové problémy začaly sjednocením Německa, protože tím přestalo platit, že libovolné dvě evropské mocnosti jsou silnější než kterákoliv mocnost jednotlivě. Chápu-li to dobře, dějiny mě poslední dobou dost zajímají, ale mé vzdělání postrádá jakýkoliv náznak systematičnosti.

J. Vintr 20.1.2020 22:07

Němci, kteří uměli válčit, padli v minulých světových válkách. Poválečné generace byly nejspíš vychovávány v duchu přehnaného pacifismu a už z nich nikdy vojáci nebudou. Německou armádu budou tvořit muslimští migranti.

Z. Lapil 20.1.2020 22:34

To jsem taky vymyslel, dokonce to zobecňuju na civilizaci bílého muže a místo pacifismu používám pojem hysterický strach z války.

Protože válku nikdo soudný nechce, ale dějiny se občas neptají. V jedné knížce o Evropě 20. století (nějaký dánský(?) novinář ji napsal) je citován dopis jakési německé komtesy bratránkovi snad do Francie, někdy velmi těsně před r. 1914: "Válka? Nesmysl, to strýček Vilém nikdy nepřipustí".