28.3.2024 | Svátek má Soňa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 5.8.2009 15:20

Poučné, díky. Jinak souhlas s panterem Baghírou!

Autor 5.8.2009 7:31

Oprava

V případě všech Edgarů šlo o nominace!!

Baghíra 5.8.2009 7:28

Neznal jsem detaily H. života,

ale popravdě řečeno, nepřekvapují mě. Z jejích knih je určitá nenormálnost cítit. Zfilmovaní Cizinci ve vlaku jsou normálnější - patrně díky Hitchcockovi. Mají grandiózní začátek: dvoje nohy, zabírané na nápadně odlišné boty, procházející nádražím do vlaku - bez tváře, bez identity... až se setkají. HITCH!

Anna Š. 5.8.2009 6:40

Navzdory matce?

Pokud Patricia byla zneužívána, případně zažila cosi nehezkého od otčíma (stačí, aby s ní neobratně zacházel, zranil ji, strčil do vany s horkou vodou, vysmál se strachu, cokoliv), tak zcela samozřejmě stála na straně matky, protože pro ni byla z rodičů jediná "její". Chlad a nezíjem pouto ze strany děcka spíše posilují.

Pokud byla pohlavně zneužívána, mohla zcela jednoduše inklinovat k touze být chlapcem jen proto, že toto pohlaví mělo své výhody a z jejího hlediska se klukovi nemohlo dít totéž, co dívkám. Včetně všech dalších negativ, jako je porod a straost o dítě, když otec zmizí. Hodně postižených dívek odmítá ženskost. A žena drsnější, s mužskou složkou osobnosti zase mohla suplovat chladně se projevující matku, Patricie mohla u takových žen hledat podvědomě ochranu, možností je víc.