1.6.2020 | Svátek má Laura


VZPOMÍNKA: Odešla Paní zpěvačka

27.9.2018

Poslední koncert měla podle svých webových stránek stránek 3. prosince 2016 v bratislavském kulturním domě Ružinov. Dnes (24/9) přišla smutná zpráva. Opustila nás zpěvačka s jedinečným hlasem. Jana Kocianová.

Jedna z nejlepších na Slovensku. Možná hned po Marice. Sytý hlas, široký žánrový rejstřík, osobitý projev. Jak šly roky, zrála spolu s námi – a přece si ji uchovávám v paměti z časů mládí. Měla na víc než být jen vokalistkou „u Gotta“, což se po jejím osamostatnění plně prokázalo.

To se člověk narodí, dostane mimořádný dar a pak záleží na tom, jak tu hřivnu zhodnotí. Jana Kocianová tak učinila beze zbytku. Zanechala zde jedinečné kulturní dědictví.

Mám zvláštní vztah ke spirituálům a gospel music. Také ona tíhla k této muzice, která má v sobě hlubokou duchovní dimenzi – i proto jsem ji měl rád.

V písni „Já už tu zostanem“ zpívá:

A až raz prídu za mnou tam z neba anjeli
S tým, že je čas prejsť bránou a byť zdravý veselý,
Ja poviem len, že vďaka za ten nápad,
radšej však zostanem.

Zůstala s námi až do bouřlivé větrné noci z 24. na 24. září, kdy přišel čas, aby i ona přešla bránou do věčnosti. Ve vzpomínkách, ale především na hudebních záznamech zůstane s námi napořád. Tak jako my s ní.

S Janou, vlastně Jankou, jak prý má uvedeno v rodném listě, byl život o něco radostnější, protože její hudba – to byla především radost, krása, pohlazení, povzbuzení na duši, zdroj nové energie. Tak jako ve zmíněné písni, kterou svoji krátkou vzpomínku uzavírám. S pocitem vděčnosti.

Stejskal.estranky.czAdvantage Consulting, s.r.o.
SENIOR KONSTRUKTÉR

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Liberecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.