13.4.2021 | Svátek má Aleš


VÝSTAVA: Svět kostiček uchvátí děti i dospělé

12.6.2019

Asi jenom velmi málo lidí, neví, co je to LEGO. Základem této stavebnice je LEGO kostka, která už byla dvakrát vyhlášena hračkou století a v současné podobě je na trhu od roku 1958. Za úspěchem LEGO je princip spojování kostek, který je unikátní a nabízí nekonečné množství možností variant stavění čehokoliv. Záleží jen na fantazii a představách stavitelů.

lego2

Tohoto fenoménu se nyní velmi zdařile chopilo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, které ve své hlavní budově v ulici Dukelská, uspořádalo velkou výstavu Svět kostiček. Jejím autorem je přední český LEGO odborník Ing. arch. Petr Šimr, známý též jako Peesko. Návštěvníci mohou zhlédnout velké množství exponátů postavených z neuvěřitelných tři čtvrtě milionů kostek!

lego3
lego1

A k vidění je toho opravdu hodně, tovární sety, hrady a středověk i s rytíři dobývajícími stará města, ale také ukázky ze současnosti, modely aut a mnoho dalšího. Z filmové tvorby jsou vystaveni například robotí válečné zóny Bionicle. Asi největším lákadlem je model města s živými ulicemi, vlakovým kolejištěm, továrnami a pohyblivými exponáty.

lego4

Tato pozoruhodná expozice s dobrým koncepčním řešením výrazně přesahuje význam jihočeského regionu a zaujme mladší i starší. Je opravdu až neskutečné, co všechno se dá z těchto kostek postavit. Výstava je otevřená až do 8. září, a tak může být i zpestřením pro návštěvníky jižních Čech, kterých jsou v prázdninových měsících v této oblíbené turistické destinaci statisíce.

Další informace najdou potenciální zájemci na www.muzeumcb.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.