18.8.2019 | Svátek má Helena


VÝSTAVA: Svět kostiček uchvátí děti i dospělé

12.6.2019

Asi jenom velmi málo lidí, neví, co je to LEGO. Základem této stavebnice je LEGO kostka, která už byla dvakrát vyhlášena hračkou století a v současné podobě je na trhu od roku 1958. Za úspěchem LEGO je princip spojování kostek, který je unikátní a nabízí nekonečné množství možností variant stavění čehokoliv. Záleží jen na fantazii a představách stavitelů.

lego2

Tohoto fenoménu se nyní velmi zdařile chopilo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, které ve své hlavní budově v ulici Dukelská, uspořádalo velkou výstavu Svět kostiček. Jejím autorem je přední český LEGO odborník Ing. arch. Petr Šimr, známý též jako Peesko. Návštěvníci mohou zhlédnout velké množství exponátů postavených z neuvěřitelných tři čtvrtě milionů kostek!

lego3
lego1

A k vidění je toho opravdu hodně, tovární sety, hrady a středověk i s rytíři dobývajícími stará města, ale také ukázky ze současnosti, modely aut a mnoho dalšího. Z filmové tvorby jsou vystaveni například robotí válečné zóny Bionicle. Asi největším lákadlem je model města s živými ulicemi, vlakovým kolejištěm, továrnami a pohyblivými exponáty.

lego4

Tato pozoruhodná expozice s dobrým koncepčním řešením výrazně přesahuje význam jihočeského regionu a zaujme mladší i starší. Je opravdu až neskutečné, co všechno se dá z těchto kostek postavit. Výstava je otevřená až do 8. září, a tak může být i zpestřením pro návštěvníky jižních Čech, kterých jsou v prázdninových měsících v této oblíbené turistické destinaci statisíce.

Další informace najdou potenciální zájemci na www.muzeumcb.cz

Jan Ziegler


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.