28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

TELEVIZE: Schizofrenní dialog nad seriálem

Pere se to v jednom člověku - v kriminalistech při sledování krimiseriálů, v lékařích u kteréhokoli ze seriálů zabalených do bílých plášťů. A ve mně jako učiteli při seriálech ze školského prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pavelka 23.9.2021 10:44

To nevím jestli použiji správný výraz"umění" nebo "řemeslo" spočívá v tom, že jak v klasických dílech i "lehčím žánru seriále díky umění autora ale i hereckým výkonům, režii apod. člověk tu šroubovanost, nelogičnost nebo přinejmenším zkratkovitost (která je , málo platné, vždycky nutná)v prvním plánu nevnímá nebo akceptuje.....Musí to být tedy napsáno a zahráno tak, aby to jak se říká, z toho nekoukalo "jako sláma z bot"...

T. Zlesa 23.9.2021 11:51

Ano, to je asi nejblíže. Řemeslo seriálové se u nás moc neumí. A to až tak, že už žádný český nesleduji. Jen občas si potvrdím nekoukatelnost. Přitom na nějaké jiné, zahraniční, se dívám a i vyhledávám, kdy budou další díly. Překvapivě na i ukrajinský, sice měl ujetou ideu - čichač v krimi, ale uděláno dobře. Teď zase nějaký polský, francouzké. O amerických netřeba ani psát. Ty jsou zvládnuté všechny, koukáme i na naprosté banality. Neboť střih, herci, herečky, scénář, kamera je na úrovni, že nepřepnete.

T. Zlesa 23.9.2021 11:54

Jen doplním - "umění" a "kultura" jsou jen trochu lepší jména pro ZÁBAVU. Mám podezření, že to vymysleli v předminulých stoletích cirkusáci, kterým se už nechtělo cestovat po štacích.

R. May 23.9.2021 12:03

Myslím, že jste vystihl hlavní problém většiny TV seriálů. Já si to vysvětluji požadavkem na jejich obrovskou produkci a autorům vymýšlení stále nových a nových zápletek (byť nutně hojně recyklovných) vůbec nezávidím. Navíc se většinou jedná o komerční produkty, kde čas jsou peníze, což se na kvalitě také odráží (někdy méně, někdy více).