31.7.2021 | Svátek má Ignác


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ruská spravedlnost

Snad žádná zpráva mne v poslední době nepotěšila tolik jako rozsudek v kauze členek ruské feministické hudební skupiny s názvem, který se stydím vůbec uvést. Už samotné jméno, jež by z logiky věci mělo co nejpřesněji uchopovat danou skutečnost, nemálo vypovídá o těchto jedincích, kteří se nezdráhají znesvětit posvátné místo své vlasti oplzlou modernistickou "modlitbou".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 28.8.2012 9:00

Re: Povyk, potěšení

pak ovšem vyvstává otázka, kdo a kdy bude tím třetím obráceným hříšníkem a zda se ho dočkáme. Leda, že bychom začali sami u sebe. Škoda ovšem, že mezi slovy "Pravda" a "vítězí" chybí podstatné určení, čí ta "pravda" je. Většina "lidskoprávníků" a "pravdoláskařů" a všech "intelektuálů" má dojem, že ji znají, a v tom je paradox i tragedie současnosti. Jeden můj známý mi vysvětlil obsah Masarykova habilitačního spisu tak, že když chybí kotva, najde se skoba.

T. Zajicova 27.8.2012 6:10

Re: Povyk, potěšení

''zajímalo, jestli je poslední odstavec vaše osobní, autentická formulace''

That''s funny. Thomas Aquinas by Vam pomohl premyslet.

K. Loucký 26.8.2012 23:09

Opravdu neuvěřitelný článek

Až do konce textu se mi nechtělo věřit, že autor svůj příspěvek myslí vážně. Ale pokud ano, tak se nelze vyhnout jedné otázce k autorově větě v závěru:

´Nekráčí totiž o nic míň než o znesvěcení posvátného místa – ně něž má

církev plné právo a jako taková určuje pravidla, podle kterých "se

hraje"´

Takže Pussy Riot poslala do vězení pravoslavná církev?? No pak je samozřejmě všechno v pořádku...

J. Krásenský 26.8.2012 21:48

Ano je, dokonce i v našem trestním právu

Trestní zákon Část II. Hlava V. paragraf 198, 198a, 202, 205 a pro Vás platí konkrétně paragraf 206, 208...

V. Čech 26.8.2012 21:46

Z demokracie na Guantanámo

Přesvatá Bogorodica & Nesmrtelný Lenin chraň Rusko před demokracií a kapitalismem! Naštěstí, ten zrůdný protilidový režim je TAK CIZÍ široké duši ruského lidu, že mu jej nikdo nevnutí ani po dobrém, ani po zlém.

A co by se stalo takovým výtržnicím v demokratickém a kapitalistickém státě? Nu představme si to konkrétně:

Kdyby ruská rozvědka zaplatila nějakou americkou ženskou punkovou skupinu (Samozřejmě, takové metody naši soudruzi NIKDY nepoužívali a nepoužijí!), aby ve washingtonském kostele vykřikovala "modlitbu" za nezvolení H.Obamy - co by se stalo?

Buď by členky hnutí odporu byly brutální US policií zastřeleny na místě, jako psi nebo černoši, nebo by byly bez soudu odvlečeny na Guantanámo, a tam roky drženy v nelidských podmínkách (možná by i odporně ztloustly, jako mnozí z tam vězněných muslimských partyzánů).

Vlasti zdar!

G. Zahradníček 26.8.2012 21:43

Re: zajímalo by mne

Zajímavá otázka, jistěže ne. :)))

M. Hanko 26.8.2012 20:56

Re: zajímalo by mne

Dost možná že ne, pravděpodobně by je sejmuli... znamená to snad podle vás, že je proto v demokratickém státu akceptovatelné šoupnout je za to na dva roky do kriminálu?

V. Čech 26.8.2012 20:55

Zajímají Vás hlouposti

Proč by ty chuligánky měly dělat "podobný exces v nějaké mešitě" ?

Ty placené agentky nejreakčnějších euroamerických sil se přece pokoušely pošpinit nejsvatější sepětí tradiční ruské církve s Vládcem vší Rusi.

Je snad ruským státním náboženstvím Islám? Je snad s.Vladimír Vladimirovič hlavou islámské "církve"? Ne a ne; samozřejmě.

Prostě - zajímají Vás hlouposti; eufemisticky napsáno.

Vlasti zdar!

m. svobodová 26.8.2012 20:40

zajímalo by mne

zajímalo by mne, jestli by si ony dámy troufly udělat podobný exces v nějaké mešitě........

M. Hanko 26.8.2012 20:01

Re: Otřesný článek

Co by měl dělat pro USA? Nevím, třeba něco, a třeba nic - a jak to jako souvisí s tím, co zde řešíme? Tedy zda je adekvátní dvouletý nepodmíněný trest za výtržnictví v chrámu pro Pussy Riot, a zda je nahlas vyjádřené uspokojení pana autora nad tímto barbarským trestem ostudné, a nebo nikoliv.

M. Hanko 26.8.2012 19:58

Re: Povyk,

Čím se to podle vás stalo, paní Zajícová, že někteří lidé "kompletně ztratili schopnost vnímání duchovní stránky lidské existence"? Jedním z těch lidí jsem dost možná já - co myslíte, je mi nějak "pomoci"?

A nebo z druhé strany - dost možná že "duchovní stránce lidské existence" rozumím docela dobře - a právě proto na ní neshledávám naprosto nic úctyhodného. Je to asi otázka pohledu... ;)

G. Zahradníček 26.8.2012 19:56

Re: Otřesný článek

Fištejn? Ten co dělá pro USA? :)))

G. Zahradníček 26.8.2012 19:54

Proč se nikdo nezabývá zavřenými hudebníky za slovní projev

v havlostánu?

V. Čech 26.8.2012 19:27

Nedoufejte, paničko

Nejsem "človíček", paničko, a do mojí krevní skupiny je Vám výkal. Nicméně, pro Vaši informaci: Jsem český vlastenec-internacionalista, postavy nadprostřední, humoru minimálního.

Ano, dnes se téměř nemám čemu od srdce zasmát - vinou temných intrik imperialistů a sionistů jsme přišli o Slovensko a socialismus, přišli jsme o přímé spojení s našimi staršími ruskými bratry. Smutek a hanba. Poroba a otroctví. Bída, hlad, nemoce.

Naštěstí, díky dlouholetému a cílevědomému působení všech vlasteneckých sil v čele s naším prezidentem, se návrat starých dobrých časů neustále přibližuje. A článek bratra Zemánka urychlil návrat nepřemožitelné Armády Ruské federace minimálně o několik minut.

Zkuste se nějak vyrovnat se ztrátou iluzí, paničko. Musíte sama - kapitalistické zdravotnictví Vám zdarma nepomůže, a hamižná církev taky ne. (Poradím Vám: I z té největší hlubokosti, ze dna zoufalství, z jámy lvové i útrob velrybích můžete o pomoc poprosit Nesmrtelného Lenina. Já to dělám pravidelně celý život, a ještě se mi nestalo, že by Jediný Syn Velebné Matky Přírody mou modlitbu oslyšel.)

Vlasti zdar!

M. Hanko 26.8.2012 19:21

další dotaz

Co vlastně znamená, že byl kostel "poskvrněn"? Co se s ním stalo? A co se bude muset stát, aby se toto odčinilo? Brání toto "poskvrnění" nějak jeho funkci? Nebudou v něm např. "fungovat" mše, tak jak mají? Odčiní to "poskvrnění" potrestání "pachatelek"? Nebo bude třeba "nápravy" nějakým náboženským rituálem, např. opětovným vysvěcením?

M. Hanko 26.8.2012 19:17

dotazy

Chci se lidí, souhlasících s panem autorem, zeptat: Jsou-li nepřípustné "útoky na víru": Jsou nepřípustné útoky na politické přesvědčení nějaké skupiny lidí? Je nepřípustné, kdyby skupina ala Pussy Riot zatancovala v sídle politické strany? Jsou nepřípustné útoky na (přesvědčení o pravdivosti) nějaké přírodovědné teorie, např. teorie evoluce? Měly by jít Pussy Riot na dva roky do kriminálu, kdyby si zatancovali řekněme v paleontologickém muzeu? PROČ je náboženství a náboženská víra výjimkou?

Jsem autorem webu i-ateismus.cz. Útočím tím na víru? Měl bych jít taky do kriminálu na dva roky, kdyby to bylo na panu autorovi?

M. Hanko 26.8.2012 19:15

Re: Proč

Ptám se na to samé, žel bojím se, že odpovědi se pane Juraxi nedočkáme :(

J. Svoboda 26.8.2012 18:57

Re: Povyk, potěšení

docela by mě i zajímalo, jestli je poslední odstavec vaše osobní, autentická formulace, protože je brilantní. Díky, ulehčila jste mi práci s přemýšlením a zapisuji si do deníčku.

M. Hanko 26.8.2012 18:54

Re: Otřesný článek

Oč vás pane autore převyšuje Pan Novinář Jefim Fištejn!

http://neviditelnypes.lidovky.cz/rusko-pripad-pro-bohnice-0x0-/p_zahranici.asp?c=A120731_200834_p_zahranici_wag

S jeho článkem se bezvýhradně ztotožňuji. Z vašeho mi (a) naskakuje husí kůže a (b) se mi dělá špatně od žaludku.

M. Hanko 26.8.2012 18:50

Otřesný článek

Jímá mě hrůza z toho, že by lidé jako pan autor tohoto článku měli mít v naší společnosti moc. Celkem neváhám, že bych šel během krátké doby do tepláků.

T. Zajicova 26.8.2012 17:32

Povyk,

ktery vzdy nastane pod clanky, ktere oslovuji vztah naseho sveta k nabozenstvi, jen potvrzuje neschopnost dnesniho cloveka rozumet cemukoli, co se dotyka svatosti a piety. Cokoli co oslovuje smysl slusnosti a dobreho chovani k nabozenskym postojum, tradicim, ritualum, vire, je transformovano do politicke sfery. Proc? Protoze tato transformace nabizi jedine mozne porozumeni lidem, kteri kompletne ztratili schopnost vnimani duchovni stranky lidske existence. Jedine vulgarni politicky uhel jim umoznuje vkrocit na pole,ktere je jim kompletne nesrozumitelne.

Lidska prava jsou pak jedinym argumentem lidi ochuzenych o duchovni dimenzi, ktera nas cini lidmi. Vykoreneni svatosti, zdroje lidskych prav, pak ucini tato prava zcela utilitární. Jinymi slovy lidska prava se zmeni ve smesnou zvracenost.

J. Kanioková 26.8.2012 15:53

Přesně...

J. Kanioková 26.8.2012 15:44

Človíčku, já tedy doufám, že se nemýlím a že jste bezva provokatér,

a tudíž moje krevní skupina. Jen už mi na stáři ta humorná nadsázka někde zmizela. Ale většinu života mě za ty parodie všichni "milovali".

P. Novák 26.8.2012 13:52

2 Jurax

Vy VÍTE, že Bůh není, neexistuje, nebo v to VĚŘÍTE?

S. Netzer 26.8.2012 7:46

Re: ,,Aljochinová, angažovala v hnutí Greenpeace, odhaluje ideologické pozadí jejich myšlení a konání."

The page cannot be displayed because an internal server error has occurred. Už zas. :-(

S. Netzer 26.8.2012 7:45

Re: ,,Aljochinová, angažovala v hnutí Greenpeace, odhaluje ideologické pozadí jejich myšlení a konání."

Nebojte, on si s nimi, zahraničními agenty, velký Vladimír Vladimírovič Putin poradí.

J. Jurax 25.8.2012 22:34

Re: Útoky na víru nemohou být obecně nepřípustné!

ateismus - popírání boha nebo božstev; neznabožství, bezbožnost - tohle je ze slovníku

atheismus jako jediné správné náboženství (i to je, dialekticky nazíráno, víra). - a tohle pak z Vašeho příspěvku ... tak nevím, popírání boha nebo božstev; neznabožství, bezbožnost je taky náboženství, ba dialekticky nazíráno víra. Takže jako bezvěrec a neznaboh věřím v ateizmus a jsem tudíž věrec v ten ateismus - při vší úctě, nemáte v tom trochu guláš? Aspoň mně se to zdá trošku pomotané ,,,

J. Jurax 25.8.2012 22:20

Re: ,,Aljochinová, angažovala v hnutí Greenpeace, odhaluje ideologické pozadí jejich myšlení a konání."

No ono grýnpísáci jsou pěkná verbež ...

J. Jurax 25.8.2012 22:19

Proč

jsou útoky na víru nepřípustné? Potažmo proč na náboženskou?

P. Skřivan 25.8.2012 22:10

Pan Zemánek dělá, jakoby to s nimi s tom muzeu dělal. :-)))

Jinak jsem tedy nepozoroval, že by se jednalo o útok na víru. Spíš šlo o pravdivý útok na pokrytectví církve i politiky a proto byl "po zásluze" potrestán ... .