18.8.2022 | Svátek má Helena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 29.6.2022 21:48

No západ Evropy byl taky plný Novokřtěnců , Husitů ,reformátorů a vylepšovatelů Křestanství a taky si obouvali botky předchůdců , Vojáků , dobyvatelů ,Nic nového Hvíždala pod Evropským sluncem ? Kdyby jste obhospodařoval takovou velkou zemi ,jako Rusko, tak musíte mít víc než policejní jednotky ? Pořád vám leze někdo do zahrádky a do sadu ...:-)[UA]

V. Pavelka 29.6.2022 21:48

EUEUEU

O. Buda 29.6.2022 17:58

Sociolog a šéf nezávislého Levada Center Lev Gudkov prohlásil v rádiu Kommersant FM, že se počet lidí, kteří jsou ochotni emigrovat, zvýšil až na 22 procent. U mladých Rusů to je téměř polovina z nich. Jako jeden z důvodů uvádějí omezené obchodní příležitosti a stále represivnější chování putinovského režimu.

Z r. 2013: Nejsilnější komunita Rusů žije nyní ve Spojených státech, kde se k ruskému původu hlásí asi tři čtvrtě milionu lidí. Napsal to ruský list Kommersant v komentáři k aktuálním stavu ruské diaspory.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/nejsilnejsi-komunita-rusu-zije-v-usa-oblibene-je-i-cesko.A131225_215615_ln_zahranici_vam

Kam se ti šťastlivci žijící v Rusku chystají? Snad na ten zlý, ošklivý, nepřátelský Západ, který je donutil k válce proti Ukrajině...?

J. Lukavsky 29.6.2022 19:16

"Kam se ti šťastlivci žijící v Rusku chystají?" On se jim ten blahobyt a krásný život v Rusku přejedl a chtějí si užít trošku hladu, bídy, špíny v USA kupř..... aby se pak zase mohli vrátit do skvělého Ruska. J.L. end

O. Kaucký 29.6.2022 19:17

Kam? Třeba do K.Varů.

V. Kučer 29.6.2022 17:55

Bratr zabil bratra, jiný bratr zase nechal svého bratra vykleštit, další oslepit, historie je plná krutostí a nemusíme chodit daleko.

J. Václavík 29.6.2022 16:17

Pan Koubský napsal hloupost. Nic zjevně neví, ale píše, hlavně když to padne do protiruské noty. "3. Řím"... viz jak Štěpán Arpád získal královskou korunu. On ji vlastně vyženil - vzal si dceru Svatopluka III., knížete Velké Moravy. Takže úplně stejně, jako Ivan III... Vykládat něco o opričnině... víte, pokud je šlechta rozežraná, je třeba ji přivřít kyslík, jinak hrozí rozvrat. Ivan IV. rozvrat odvrátil a přivedl zemi k rozkvětu. A co se týče smrti jeho syna, tak autor zjevně neví takovou drobnost, že jeho ostatky byly exhumovány a stopy po zranění se nenašly. Zato se mu v kostech našlo velké množství arzénu a rtuti - ostatně stejně tak i v kostech Ivana IV. a jeho manželek. To byly ty dlouhé prsty šlechty...

B. Rudolf 29.6.2022 15:43

Obávám se, že problém není jenom v ruských vládcích, ale že je do značné míry v imperiálním založení ruského národa. Když mi o tom vyprávěli různí známí, nechtělo se mi tomu věřit. Je to něco tak strašně mimo mísu, že nám to připadá nemožné. Stalin byl Gruzínec, Brežněv byl Ukrajinec, ale to, že se v SSSR dostali k moci, je do značné míry dáno mentalitou ruského národa. Hrozilo snad Trumpovi nebo Bidenovi, že po stažení z Afghánistánu na ně bude spáchán atentát? Nebo to snad hrozilo americkému prezidentovi po ukončení války ve Vietnamu? Nikoliv. Jediný národ, který neumí prohrávat, jsou Rusové.

A ještě maličkost. Ruské slovo Groznyj (viz Ivan Hrozný) v ruštině znamená nejen "krutý", ale i "úžasný" nebo "impozantní". Z některých synonym je člověku na blití.

J. Václavík 29.6.2022 16:07

Zásadně se mýlíte. Ve Vietnamu šlo jen o válku a nezáleželo na vítězi. Šlo jen o to, udržet ji tam co nejdéle. A podobně to vypadá i s ostatními válkami, vedenými tímto hlavním světovým teroristou. Ale zkuste se poohlédnout po nějakém J. F. Kennedym - a proč jediný katolický prezident SSA dopadl, jak dopadl (L. H. Oswald je jen pro blbečky). A nebyl sám - viz J. A. Garfield - to byl stejný případ. Zde se skrývá daleko vážnější záležitost.

Co se týče Ivana IV., tak přízvisko "strašný" mu dala šlechta - která předtím úspěšně rozkládala zemi. Ivan IV. ji naopak dal do pořádku.

J. Ptáček 29.6.2022 13:41

Putin plní plány Ivana Hrozného, ale především Petra I. Velikého. Jeho Vojenský řád z roku 1716:

Ruskou říši rozšířit nejprve od Baltu po Krym, pak od oceánu po oceán (Medveděv nedávno upřesnil od Lisabonu po Vladivostok). A jmenovitě nezapomíná ani na Indii, Persii (Írán) a Čínu.

Co víc si Evropa a Asie mohou přát!

V. Novak 29.6.2022 15:32

To si ti hodí Turci nezasloužili!

F. Zrcek 29.6.2022 12:32

Autora nemusím, ale dějiny putínie, dříve ruska, pochopil nejspíš vcelku dobře.

Putínek, sámyj máleňkij vožď sámovo bolšóvo naróda, má ale právě proto problém. Jak má správně vysvětlit ruskému mužikovi, že jeho gosudarem je neblahorodný špicl, takój ničtožnyj bývšij opričnik?

Proto musí putínek nejdřív vyhrát válku chca-nechca, aby se před svým nejprvnějším národem na celém světě nějak legitimizoval. Jinak mu hrozí, že bude nějak uklizen, nejlíp hrdinskou smrtí, ale není podmínkou, a rusákům započne další dějinná etapa - boj pretendentů o kreml.

V. Čermák 29.6.2022 13:09

Puť puť putínek, kterápak to slépka tady Kvoká?;-D

O. Kaucký 29.6.2022 11:58

Tak jsem se z článku dozvěděl, že v Rusku se ve středověku vyskytovalo několik pošuků, což byl ve středověku celkem běžný jev i ve zbytku světa a ve druhé půlce o tom, že když odstranili Jelcina, tak Rusko přestalo tancovat, jak západ pískal. Ale na to stačily dvě věty.

J. Sedlář 29.6.2022 9:56

"protože působil bezvýznamně a manipulovatelným dojmem. Jak dnes víme, byl to osudný omyl nejen pro Rusko."

Nejednoho bezvýznamného a manipulovatelného máme v tomto státě pravidelně premiérem. Bohuš Sralbotka, Pucflek od dominy a teď ten fíkový list se signály. Ještěže to není, ani nikdy nebyl pro nás omyl. Sem si oddechl.

V. Čermák 29.6.2022 11:58

Ani hřmotný, nicméně prázdný Topol toho moc nepředvedl...

J. Rejzek 29.6.2022 7:54

Gusinskij, obviněn z daňových podvodů, žije ve Španělsku a Izraeli. A tak bychom mohli pokračovat-píše autor.

Můžeme tedy pokračovat, že většina z nich , kteří jsou stíháni za daňové podvody jsou držitelé několika pasů. A když je to Rus jako "poleno" tak o sobě prohlásí, že chtěl kandidovat na prezidenta, že je mu v Rusku ubližováno a nějaký ten pas si koupí za pomlouvání Ruska. Jeden vedle druhého, jako přes kopírák.

J. Sedlář 29.6.2022 9:51

JJ. Zapomenul na teho nejslavněšího, o kterém se už nemluví... jak on se jenom jme... aha - Navalený.

V. Čermák 29.6.2022 11:47

Tak v ČR máme také pár dobře zahnízděných Ruských výtečníků, kteří se živí popliváváním po své rodné vlasti. Mitrofanov, Fištejn a samozřejmě i ten "podnikatel" a daňový podvodník, který často přináší svoji špetku do NP...;-DRv

A. Šír 29.6.2022 13:50

Mitrofanov, Fištejn, a další ruští oligarchové - miliardáři... to se vám povedlo. Svatá prostoto.

V. Novak 29.6.2022 15:33

Tam bylo něco o oligarších?

O. Istvanfy 29.6.2022 13:48

Privatizační zbohatlíci sa ako všade delili na tunelárov a podnikateľov. Putin zlikvidoval tunelárov, čo mu Západ nikdy neodpustí.

B. Rudolf 29.6.2022 6:23

Třetí Řím, Třetí říše, jak blízko sobě se díky Vladimírovi Putinovi dostaly tyto dva pojmy k sobě. Pokud lidé umírají kvůli něčí chamtivosti, je to strašné, ale aspoň trochu srozumitelné. Ale na Ukrajině umírají kvůli Putinovu fanatismu.

Jeden z dnešních příspěvku na NP se zabývá problematikou znaleckých posudků nesvéprávnosti. Napadla už někoho myšlenka, že lidé jako Putin nebo Hitler byli nesvéprávní. Nikoliv v tom smyslu, že by například chodili na veřejnosti nazí, ale z hlediska jejich nebezpečnosti pro ostatní lidi. Vždyť oba jsou zodpovědní z fanatických nesmyslných důvodů za smrt a utrpení obrovského množství lidí. Kdyby včas skončili v blázinci, možná by se mnohým hrůzám zabránilo. Strašné je, že namísto toho, aby je jejich okolí rozpoznalo jako nebezpečné šílence, "zvolilo" si je za své vůdce.

J. Lukavsky 29.6.2022 6:33

Ano, máte pravdu. V každé společnosti se vyskytne občas Jurodivý Věrozvěst, čili psychopat. Ve slušném státě ho ale zavřou u doc. Chocholouška a ten ho vyléčí nebo u něj dožije. Otázkou je, proč si vzdělaný a pokrokový národ jako byli Němci zvolili do čela Rakušáka Hitlera, psychopata co je nahnal na jatka s vidinou Třetí Říše. Nu a historie se opakuje. Rozdíl je, že Hitlerovi se na začátku velice dařilo. Jde o to, jestli si evropští politici vzali ponaučení z Mnichova a Chamberlaina - "přináším mír pro naši generaci". J.L. end

V. Čermák 29.6.2022 11:56

V příspěvku používáte nějaké analogie, ale nesedí vám. Jednak Hitler - Putin, tak Hitler chtěl ovládnout Evropu a později Svět, Putin pouze část Ukrajiny. To není srovnatelné, že? A pokud se týče příčiny Války R-U, pak je to Chybná, přímo Jurodivá protiRuská politika USA, NATO a Ukrajiny, nikoliv nějaký Jurodivý solitér, ten by asi neměl podporu 85%, že?;-DRv

J. Lukavsky 29.6.2022 12:06

"Putin pouze část Ukrajiny" no už se hovoří o obnovení mocenského vlivu SSSR, už se hovoří o obnovení říše Petra Velikého..... Protiruská politika a nálada na Ukrajině je výsledek zkušeností které Ukrajina získala za ta léta kdy se hřála v teplé náruči SSSR (kde tak vólno dyšet čelověk...). No po Holodomoru a ostatních výdobytcích budování komunizmu není divu že vítali Hitlera jako osvoboditele od Stalina, tedy než zjistili, že to je z louže pod okap. Ale Ukrajina bojovala partyzánsky celou válku proti Hitlerovi a poté až do r. myslím 1954 proti Stalinovi. Aby Putinovi ta dobytá území poněkud nezhořkla. J.L. end

J. Lukavsky 29.6.2022 12:08

PS: nu a protiruská nálada u nás by mohla být výsledkem Internacionální pomoci 21.VIII.1968. Tím si Rusové anulovali zásluhy z r. 1945. Nu a nemluvě o Polácích, Maďarech.... J.L. end

M. Šejna 29.6.2022 13:15

Ano jistě,

Lukavský nám vysvětlí, že v roce 1945 nás osvobodili Ukrajinci, zatímco Rusové tu kradli hodinky. :-P

Rusové nám tehdy ukradli i Podkarpatsko, které od té doby spravuje hodná demokratická Ukrajina :-P

Stejně tak nám Lukavský vysvětlí, že v roce 1968 nás Rusové okupovali, zatímco Ukrajinci nám tehdy poskytli bratrskou internacionalni pomoc. ;-D

J. Lukavsky 29.6.2022 13:20

No je to mnohem jednodušší: V r. 1945 nás osvobodil/okupoval SSSR, v r. 1968 nás SSSR okupoval i oficiálně no a v r. 1989 jsme se od SSSR trhli. Ukrajina byla v SSSR v pozici vojcla co musí cvakat kufry nebo se nechat zastřelit. Nakonec i v pozici toho vojcla byla i NDR. Maďarsko, Polsko v r. 1968.... J.L. end

V. Čermák 29.6.2022 13:30

Ale houby, Ukrajina žádné kufry necvakala a v nějaké podřzené roli Nebyla. Byla to normální Sovětská republika, podle územních darů co dostala oblíbená. Mimochodem, Krym dostala Ukrajina darem od Chruščova a Brežněv byl Ukrajinec. Další území, zejména To, o které se nyní bojuje, dostala Ukrajina darem od Lenina. Tak si opravte Ideologii...;-DRv