Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PŘÍBĚH: Vy znájetě Kurživody? II

diskuse (17)
V předchozím díle Kuřivod o společné dovolené osmi rodin jsem si postěžovala, jací jsou muži nelidové. V čele s doktorem přírodních věd a geografem v jedné osobě nás hanebně opustili - nás, ženy a omladinu (ty dva chlapy, co byli v naší rotě též, nepočítám, byli v nepoužitelné menšině a navíc, nehodí se mi do příběhu).
(Ještě jednou doktorovi a ostatním representantům mužského rodu s láskou)

V předchozím díle Kuřivod o společné dovolené osmi rodin jsem si postěžovala, jací jsou muži nelidové. V čele s doktorem přírodních věd a geografem v jedné osobě nás hanebně opustili - nás, ženy a omladinu (ty dva chlapy, co byli v naší rotě též, nepočítám, byli v nepoužitelné menšině a navíc, nehodí se mi do příběhu). Připomínám, že ti zrádci zanechali své družky na kolech (ty dva chlapy přeci nepočítám) uprostřed bývalého sovětského vojenského prostoru Ralsko jako zmatený výsadek. Nedali nám mapu, jen bezcennou radu, abychom se při cestě zpět držely asfaltové cesty, a pak se divili, jak jsme mohly zabloudit. Také pronášeli cosi v tom smyslu, že při aplikování dobrých rad je třeba používat hlavu. Tu hlavu zdůraznili, aby pěkně zaduněla. Výrazu mozek se záměrně vyhnuli. Ale je fakt, že s námi byli i dva chlapi!

Doktorovi a jeho věrným samcům jsme se pomstily později, aniž bychom skutečně chtěly. Ono vařit v sokolské jídelně pro třicet lidí, to chce trochu odvaz. Vínečko, pálenku… V tu ránu máme z kuchyně skvělý gender seminář: „Holky, víte co udělal? Já mu v autě jen řekla, jestli by laskavě mohl vypnout ten nechutně parfémovanej osvěžovač vzduchu, že se mi z něj dělá nanic. On beze slova stáhnul okýnko, vyrval osvěžovač z mřížky větráku, ani nezpomalil a vyhodil ho ven! Pokud ten krám trefil nějakýho zajíce, tak se z prudký vůně asi nevzpamatoval.“ Chechtáme se svým poděsům, každá může přidat nějakou tu scénku z manželského života. Samozřejmě, pořád svižně pijeme, jak jinak.

Kdo má pak řádně spočítat, kolik je třeba vody do osmi sáčků instantních bramborových knedlíků? Věci se musí řešit velkoryse! Když jsme ty věci, ty obludy, pak vytahovaly z vody, shodly jsme se, že něco takového jsme ještě neviděly. Nejraději bychom nabobtnalé předměty doličné ukryly do popelnice (to bude zas keců!), ale Zdenka rozhodla: „Hoďte je na férovku na vál. Nakrájíme to.“ Krájet katastrofu, která je uvnitř mazlavá a zvenčí rozvařená, žádá si skutečné mistrovství a pevný nerv. Nevím proč, ale nějak se mi přitom maně vybavila Páralova sci-fi Válka s mnohozvířetem. No, ona se nám i smažená cibulka vzhledově a chuťově nějak změnila na nechutné zelí a přesolený kabanos už gurmánský masakr jen korunoval. Já vím, že mi nebudete věřit, ale my jsme skutečně den předtím flambovaly kuře dle receptu Poullain de Valle de Ogue. Mohu přísahat na cokoliv budete chtít, třeba na sovětskou zástavu. Musím ovšem uznat, doktor i ostatní muži se zachovali velkoryse a nad talíři s pomstou za Kuřivody jen lehce zažertovali - zda prý to, co mají pozřít, jsou noky či vídeňský knedlík.

Raději jsme tedy všichni sborem-unisex táhli na pivo, abychom se žaludkům bez rozdílu pohlaví alespoň částečně omluvili (i ženské trávicí soustavy tiše remcaly). Spláchli jsme Kuřivody jako správní Češi a uzavřeli separátní mír. Přeci jen se navzájem potřebujeme: abychom nebloudili prostorem, nezhynuli hlady a tak vůbec. Pusť vsegdá búdět sólnce.

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Neviditelný pes
13. 7. 2024

Veterináři a počasí

Prezidentská kampaň republikána Donalda Trumpa v červnu poprvé oznámila, že má na svém hlavním účtu...

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

Marian Kechlibar
13. 7. 2024

V úterý 9. července 2024 odstartovala z Francouzské Guyany první pokusná raketa Ariane 6. Mise byla...

Aston Ondřej Neff
10. 7. 2024

Tomio Okamura v úterý oznámil, že jeho strana bude na půdě europarlamentu ve spolku s Alternativou...

Aston Ondřej Neff
11. 7. 2024

Obruč ideologického dohledu má sevřít hustě osídlené území uprostřed Čech. Jádro ideje: člověk je...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Marian Kechlibar
11. 7. 2024

Každý tuší, že po příští epizodě srovnatelné s tou katastrofální debatou na konci června už nepůjde...

Matyáš Zrno
10. 7. 2024

„Nechcete krajní pravici?“ Dělejte migrační politiku jako dánská sociální demokracie!

Ivana Pečinková
13. 7. 2024

Důvodem, proč česká ekonomika neroste, je i to, že se u nás stále více usazuje evropský model...

Petr Kamberský
13. 7. 2024

Chlívek nepatří k naivům, kteří bezelstně adorují Británii. V českém prostředí převažují...

13. 7. 2024

Podobá se velké duté kremroli a v centru Prahy na ni narazíte skoro na každém rohu. O skutečném...

Lidovky.cz, ČTK
12. 7. 2024

Silná bouřka zasáhla slovenský hudební festival Pohoda, kde se zřítil jeden z velkých stanů....

Lidovky.cz, ČTK
12. 7. 2024

Poté, co se v pátek v nigerijském městě Jos zřítila budova školy, nejméně 21 žáků zahynulo a...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz