Čtvrtek 24. dubna 2025, svátek má Jiří
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PRAHA: Den Země v zoologické i botanické zahradě

Den země v Zoo Praha

zoo 2Zoo Praha oslaví Den Země v sobotu 22. 4. 2006 bohatým programem pro malé i velké návštěvníky.
Neustále hromadící se odpady jsou velkým problémem pro naši modrou planetu, s nimiž si příroda sama neporadí. Proto připravila zoo spolu s ekologickou organizací Ekokom zábavný program s výchovnou tématikou, jehož hlavním námětem je třídění odpadu v domácnostech i jinde.

V dětském areálu v dolní části zoo budou v době od 11.00 do 16.00 připraveny různé zábavné hry a soutěže o drobné odměny pro děti i dospělé. Akce se zúčastní jako host olympijský vítěz v kanoistice Lukáš Pollert.

Zároveň můžete navštívit ve vzdělávacím centru neobvyklou výstavu nazvanou Příroda je za humny aneb Toulky Trojskou kotlinou, která je připravená především pro nevidomé a slabozraké návštěvníky, ale může jistě potěšit i ostatní zájemce. Výstava potrvá do 30. 4. 2006.

Všem hendikepovaným občanům - držitelům průkazek TP, ZTP a ZTP/P - nabízíme po dobu konání výstavy (od 21. do 30. dubna 2006) vstup zdarma a srdečně je zveme do pražské zoo.

Tiskový mluvčí Zoo Praha
Vít Kahle



V Trojské botanické zahradě nebudete vědět, kde začít

Zveme na Hmatovou výstavu, do Lesa plného zvuků, na obrazy Josefa Wernera, oslavit Den země a uvítat jaro v zásobní zahradě

Hned na několik akcí současně můžeme přijat pozvání v rámci Botanické zahrady hl. města Prahy. O víkendu tu bude pěkně živo…
22. dubna v 9 hodin startuje:

- Hmatová výstava: Příroda je za humny aneb Toulky trojskou kotlinou. Již10. ročník výstavy pořádá Botanická zahrada hl. města Prahy ve spolupráci se Zoologickou zahradou hl. města Prahy a Institutem rehabilitace zrakově postižených FHS UK. Probíhá na dvou místech současně (vzájemně propojených): venkovní expozice BZ + vzdělávací centrum ZOO. Výstava potrvá do 30. dubna 2006. (Vernisáž obstaral 20. dubna v 15 hodin herec Jan Potměšil.)

Josef Werner- Prodejní výstava obrazů Josefa Wernera - německého malíře, grafika a sochaře s českým srdcem. "Je velmi nevyzpytatelný, má jednoduché a přitom velkorysé rozvržení plochy. Sloučil chladnou geometrii s poezií a zřetelnou radostí ze života," přibližují dílo jeho přátelé.Výstava potrvá do 7. května 2006 ve výstavním sále venkovní expozice BZ. (Vernisáž za účasti Josefa Wernera proběhne v pátek 21. dubna od 17 hodin.)

- Den Země v botanické zahradě. Poprvé se ve světě Den Země slavil před 36 lety z iniciativy amerických studentů. Zúčastnilo se ho tehdy téměř 20 milionů lidí. Od roku 1990 se Den Země slaví na celém světě. V BZ v Troji máme tradici kratší, letos s sebou přináší slavnostní otevření Naučné stezky přírodním areálem, včetně Lesa plného zvuků. Akce potrvá celý den, a to do 18 hodin.

- Jaro v zásobní zahradě. O nejskromnějších rostlinách, které k regulaci vegetačního cyklu trvajícího několik let, potřebují pouze malou cibulku - podzemní zásobní orgán, odkud čerpají živiny, a odkud po odkvětu nechávají vyrůst mladé dceřiné nástupkyně, se dozvíte více v zásobní zahradě (vstup z Bohnic). Zázemí BZ (přístupné pouze několikrát v roce) je návštěvníkům přístupné 22. a 23. dubna v čase od 9 do 18 hodin.

Zkrátka 22. dubna 2006 nebudete vědět, kde v Troji začít…

Foto:
1. Naučná stezka bude slavnostně otevřena u příležitosti Dne Země v BZ.
2. Prodejní výstavu zahájí vernisáží autor Josef Werner.

Další informace o akcích v trojské zahradě naleznete na www.botanicka.cz

Aston Ondřej Neff
24. 4. 2025

Objednal jsem si po internetu antikvární knížku.

Hana Rybnická
24. 4. 2025

Donald Trump vrací svět do 30tých let

Jan Bartoň
24. 4. 2025

Úmrtí Cyrila Höschla přineslo i řadu komentářů.

Vladimír Zlínský
24. 4. 2025

Co ovlivňuje globální klimatické změny na planetě Zemi?

Aston Ondřej Neff
23. 4. 2025

Jedu takhle po Strakonické a míjím nudný zelený billboard

Aston Ondřej Neff
21. 4. 2025

Dneska opravdu jen krátce, kdo by se o svátcích chtěl zabývat politikou.

Aston Ondřej Neff
22. 4. 2025

Jeho Eminence Turkson má škraloup

Robert Williams
22. 4. 2025

Demontáž kapitalismu, přesun bohatství, demontáž Západu

Hana Rybnická
21. 4. 2025

Jak ostatní univerzitní lídři reagovali na Bílý dům.

Lidovky.cz, ČTK
24. 4. 2025

Při raketovém úderu na Kyjev ze čtvrteční noci zahynulo nejméně devět lidí a dalších 63 bylo...

Lidovky.cz, ČTK
24. 4. 2025

Americký prezident Donald Trump podle agentury AFP řekl, že se domnívá, že Spojené státy mají s...

Josef Kopecký
24. 4. 2025

Poslance čekají ve čtvrtek pravidelné interpelace na členy vlády. Poslanci budou také dál...

Zbyněk Petráček
24. 4. 2025

Připravte se na pravicová šedesátá léta. Tak zní titulek na newsletteru Commentary z USA. Reaguje...

Lidovky.cz, ČTK
23. 4. 2025

Pět klíčových zemí - Ukrajina, USA, Velká Británie, Francie a Německo - jednalo v Londýně ohledně...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz