27.9.2020 | Svátek má Jonáš


PRAHA: Botanická zahrada pracovitá a plná výtrusnic

19.9.2008

Do 22. září (včetně) úklid ve Fatě Blechnum rivularis
Ale už od 19. září zveme na premiéru Kapradin!!!

* PRAVIDELNÁ ODSTÁVKA FATA MORGANY: do 22. září 2008 (včetně) stříháme, malujeme, opravujeme, vylepšujeme, prostě gruntujeme. A s námi horolezci, potápěči, malíři, elektrikáři, truhláři.... (děje se tak 2x do roka zhruba 1 týden)

* KAPRADINY: 19. září - 17. října 2008 (v září 9 - 19, v říjnu 9 - 17 hodin), Botanická zahrada hl. města Prahy v Troji: Výtrusné cévnaté rostliny v zahradě

"Kapradiny jsou trvalky, které se poněkud vymykají ostatním zahradním rostlinám. Jsou krásné svou architekturou listů, trochu tajemné svým stářím a tím, že netvoří květy," prozrazuje Pavel Sekerka, kurátor sbírky a autor výstavy, která bude jakousi "seznamkou" se zástupci této zajímavé rostlinné skupiny.

Kde všude můžeme kapradiny v zahradě během výstavy vidět?

* Výstavní stan před skleníkem Fata Morgana
- zástupci subtropických kapradin a kapradin mírného pásma
Návštěvník zde uvidí vodní a skalní kapradiny, chybět nebudou netíky a křídelnice.Zvláštní pozornost zaslouží rostliny pocházejí z expedičních sběrů v Číně - návštěvníci výstavy budou první, kteří je uvidí.

* Areál Jih (úvodní expozice):
- výstavní sál:
- výstava fotografií představuje kapradiny na jejich přirozených stanovištích
- makrosnímky nás upozorní na detaily jemné stavby listů, uspořádání výtrusnic a zajímavosti
- ve skleněné vitríně u jezírka
- ve skalničkovém skleníku
- v Japonské zahradě: kapradiny použity jako výrazný architektonický doplněk

* Areál Sever (pouze o víkendech):
- kapradiny použity ve dvou větších expozičních celcích: v expozici hajních rostlin + v tzv. pinetu pod jezírkem a rašeliništěm

Během výstavy vždy v pátek v 16.30 h provázení po kapradinách. RNDr. Pavel Sekerka si zájemce o prohlídku vyzvedne u pokladny v areálu Sever (vstup od Bohnic). Provázení zdarma, platí se pouze vstup!

Fata Morgana - generálka

Další informace o akcích v trojské zahradě naleznete na www.botanicka.cz

tisková mluvčí BZRychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky
Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky

Ve spolupráci se Sunarem, tradičním českým výrobcem dětské výživy, jsme si pro vás připravili velké testování BIO kapsiček.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.