28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

POVÍDKA: Zpívání o míru

Umělci a kulturní pracovníci trpělivě seděli a poslouchali. Od řečnického pultíku pod nápisem o světovém míru si vyslechli i projevy dvou ministrů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rádl 23.3.2018 12:33

Poslední Máj

Dodneška si pamatuji velkou část básně Milana Kundery Poslední Máj opěvující Julia Fučíka. Napoprvé jsem z ní dostal pětku, tak jsem se jí pak naučil...

J. Hlaváček 23.3.2018 8:54

Díky, pane Regnere

za milou povídku. Uvědomil jsem si nad ní, že už jsem dlouho nečetl poezii. A také co nejdříve vytáhnu manželku na Kamila Lhotáka v Obecním domě. Díky moc :-)

S. Rehulka 23.3.2018 8:18

Takovým se.....

říká....CHARDONAY BOLŠEVICI ! Ti existují stále !

Z. Rychlý 23.3.2018 6:50

Vlastní krví podepsali smlouvu

se Satanem. Ale pořád to byli v hloubi duše lidé, s obyčejnými lidskými tužbami a mezi ty určitě patří touha vytvořit něco pěkného až dokonalého. Každý máme v sobě kousek boha a kousek ďábla. I stane se, že kousek toho opačného vyleze na povrch. Takže nelze všechno jejich dílo hodit do kanálu. Ale povídka se mi líbí.

S. Kalužík 23.3.2018 0:38

Ano, mají pravdu,

mezi básníky mne nikdo Nezval. Ale přesto, kvůli Manon a Sbohem a šáteček jsem k němu tolerantní :)

J. Fridrich 23.3.2018 6:19

Re: Ano, mají pravdu,

Ano, takoví někteří byli - a pak prohlédli čemu pomáhali..

M. Krátký 23.3.2018 9:01

Re: Ano, mají pravdu,

připojuji se k vám oběma - ta poválečná situace zlomila spoustu charakterů - konečně nastal mír po šesti letech strachu a utrpení a tak to mnohé zlákalo ke vstupu do KSČ a pak ani pro ně samotné už nebylo jednoduchého úniku - hezký den přátelé

P. Harabaska 23.3.2018 10:50

Re: Ano, mají pravdu,

Ony se ty charaktery lámou pořád. I dnes. Jenom se lámou trochu jinak, dnes se například sepisují petice a nadává tomu zasr.... Putinovi, hódně nahlas, aby si toho ti, kvůli nimž se má zdravit u vrbiček, mohli všimnout a byla čárka. Nebo se dnes dávají namísto červených puntíků modré? Také se musí vyjádřit úlitba zvěčnělému geniálnímu velikánovi, jehož díla se už najednou netisknou a nehrají, ač ještě včera se jejich tituly skloňovaly ve všech pádech. A najednou jejich výtisků byly drtiče v papírně plné.