28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

POVÍDKA: Sousedka

Politické změny v Evropě sledoval prezident Masaryk s obavami. Přečetl si Hitlerovu knihu a začínal mít neblahé tušení, že Anglie a Francie se do války s Německem podruhé moc nepohrnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pýcha 20.1.2017 8:41

Sdílím otázku...

... co a kolik bylo vypito. Jinak fakt je ten, že němci škodí i když se snaží dělat dobře.

V. Kotas 20.1.2017 7:30

Za to my, bychom měli být poučeni.

Bohužel, stále jsou lidé, kteří neznají a nechtějí znát historii, poučit se zní. A ještě ke všemu, jsou v čele politiky, médií.

M. Krátký 20.1.2017 2:14

Němci se nikdy nepoučí

70 let trpěli pod kuratelou Spojenců ale teď už zase mají příležitost celému světu ukázat, že jen oni jsou ti vyvolení, kteří mají být v čele všeho lidstva ( po vyhubení rasově nečistých ) a za pomoci islámu.

J. Babička 20.1.2017 2:29

Re: Němci se nikdy nepoučí

Co ste pil ?

J. Fridrich 20.1.2017 9:19

Re: Němci se nikdy nepoučí

Ano, pan Krátký si po ránu notně přihnul a jistě také přidal jointa mariánky... To se potom jednomu táhnou hlavou podivné věci...

J. Schwarz 20.1.2017 9:56

Re: Němci se nikdy nepoučí

Nicméně v tom, že Němci trpí jakýmsi zvláštním komplexem který je nutí chovat se extrémním způsobem má pan Krátký recht. Jednou se nechají přesvědčit, že socialismus je správná věc, ale nedá se vytvořit ze slovanských chaotů ani nejrůznějších pronárodů neschopných se dobrovolně podřídit tvrdé disciplíně efektivní byrokratické struktury a ještě to brát jako vyvolenost k epochálním činům. Internacionální socialismus je nemožný, ale Němci chtěli světu dokázat že socialismus nacionální, vybudovaný německým národem možný je. Brzo se však ukázalo, že i ten německý , národní socialismus může fungovat jenom na okrádání druhých, údajných nepřátel, a je fuk jestli definovaných rasově nebo třídně. Němci se rozhodli socialismus vybudovat, i kdyby měli být nejtvrdší a nejzlejší na celém širém světě. Byli nejzlejší a stejně jim to bylo prd platné, prohráli. Tas změnili strategii - tentokrát musejí být těmi nejhodnějšími, Matka Tereza musí proti průměrnému němci vypadat jako bezcitná egoistka. Nejspíš to ale nevyjde ani tentokrát. Ubozí němci, tak se snaží jít ostatním příkladem a pokaždé z toho vyjde průser. Tentokrát hrozí dokonce větší průser než dřív, skoro to vypadá že být zlí je u němců lepší variantou než "hodní". Jeden by je skoro litoval, ale třeba se ještě proberou a do třetice zkusí nějakou rozumnou "střední cestu".

V. Kotas 20.1.2017 12:50

Re: Němci se nikdy nepoučí

To by se to Německo muselo zase rozdělit, tentokrát alespoň na 4země/státy.

J. Lepka 20.1.2017 16:30

Re: Němci se nikdy nepoučí

Zkuste místo ironie třeba historii : Svatá říše římská, národa německého. Neříká vám to nic ?

S. Ševeček 20.1.2017 9:44

Re: Němci se nikdy nepoučí

Němci mají trvalé trauma z nacismu, který sami vymysleli a uvedli do Života a Smrti. Toto vlastní trauma maskují péčí o připrchlíky a humanismem (tzv. lidský práva). Sami sobě. Jejich antikomplex velkého prozřetelného národa nikdy neskončil.

Nemám je rád a nemám proč je mít rád. Snáším je jako sousedy, nic jim nevyvedu, ale ať zůstanou doma.

J. Kraus 20.1.2017 10:41

Re: Němci se nikdy nepoučí

Do nějakých sedmdesátých let žádné trauma neměli. V padesátých, šedesátých létech by bez národního sebeuvědomění a vědomí sounáležitosti to Německo nedokázali znovu vybudovat. Stačí se podívat na nějaký jejich „Heimatfilm“ z té doby. To trauma naočkovali Američané až mladým a ti to sežrali i s navijákem. Němec potřebuje vůdčí myšlenku, pak je spokojen jako součást stáda. Dnes je vše zkresleno všeobecným blahobytem. Z mladých Němců vychováni uťápnutí kastráti, mladé Němky dávají přednost neurvalým migrantům. To se může rychle změnit, pár dní bez jídla zcela změní psychiku.

S. Rehulka 21.1.2017 13:22

Re: Němci se nikdy nepoučí

Pane Krausi, proč se Vám, tak jako mnohým hodí výmluva, že za všechnu blbost Němců mohou Američané ? Vždyt ti je sice spolu s Angličany a Rusy porazili, ale pak je léta hejčkali, krmili a ochranovali, za což pak slyšeli : Ami go home !

Ze současných vtipů, se mi líbí dva : Na jednom hledí Frau Merkel na svůj oficielní obraz a ptá se ho - co bude dál ? Obraz jí odpoví : No, mě sundaj a Tebe pověsí !

Ten druhý je - Hitler sedí na židli, na klíně mu sedí malá holčička a on jí říká : Neboj, co se nepovede mně, povede se Tobě !

Je to smutná sranda, ale naneštěstí zatraceně pravdivá !