29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, MaximDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POVÍDKA: Pohled zevnitřŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 25.4. 2019 12:28, přehled diskusí

RIP:
Autor: D. Nov. Datum: 23.4.2019 18:27

Pana doktora pustili domů bez RTG... Dnes přišel mail s úmrtním oznámením. Zesnul minulý týden. Poslední sonda do českého zdravotnictví... RIP, pane doktore.

Re: RIP:
Autor: L. Z. Datum: 25.4.2019 12:28

Upřímnou soustrast rodině. Na články pana doktora jsem se vždy těšila. Uměl se slovy krásně pracovat... A hlavně jeho lidský přístup... odpočívejte v pokoji, pane doktore!

:
Autor: R. Houška Datum: 6.4.2019 8:25

A takhle jednají se svým bývalým kolegou, špičkovým odborníkem. Pan doktor Bečka mi zachránil 3 měsíčního syna, u kterého jiná doktorka nepoznala oboustranný zápal plic. Chce se mi blejt, velebnosti.

Jediná rozumná věc:
Autor: J. Schwarz Datum: 5.4.2019 17:38

je snažit se zůstat pokud možno zdravej. Do nemocnice se nechat odvézt jen jestli je šance na úplné vyléčení, jinak zůstat doma. Konečně před pár sty lety lidi taky nechodili do nemocnic, prostě žili a pracovali dokud to šlo.

Naše zdravotnictví občanům ukradla zdravotnická lobby. :
Autor: K. Janyška Datum: 5.4.2019 13:40

Občané nešéfují ekonomicky lékařům, ale lékaři občanům. To je zlé.

Je třeba s okamžitou platností zrušit výpovědní lhůtu občanů zdravotním pojišťovnám a dát jim možnost ZP poslat do háje okamžitě... Dzp.

Re: Naše zdravotnictví občanům ukradla zdravotnická lobby. :
Autor: J. Schwarz Datum: 5.4.2019 17:41

Taky bych byl pro dobrovolné ZP. Bohužel zavést něco podobného se nepodařilo ani v euforii po roce 89. Dokonce ani kdyby člověk odjel do Paraguaye tak by se zdravotní daně nezbavil, pokud by se chtěl kdy vrátit napařili by mu pokutu jako dům.

Nejsem příznivcem žalob na lékaře a nemocnice,:
Autor: J. Lepka Datum: 5.4.2019 13:31

ale pokud nad sebou neucítí Damoklův meč těžkých finančních ztrát, bude se takový přístup opakovat. A když se k tomu načte ještě opomenutí, či neznalost některých návazností, může to být fatální. Já musel absolvovat MR kvůli krční páteři a až na klinice jsem se dozvěděl, že musím vysadit léky na cukrovku, protože by se mohly poprat v ledvinách s metabolity kontrastní látky, takže jsem se přeobjednal s tím, že se přeobjednám i na neurologii, protože termíny kolidovaly. Než jsem tak stačil učinit volala sestra z neurologie sama, že mě musí přeobjednat. Už jsem chtěl začít velebit zdravotnická zařízení, jak spolu kvůli pacoši komunikují, leč vysvětlení bylo prostší - školení DPH, které celé klinice naoktrojoval berňák. Již je to pár let a stále dumám nad omylem, že jsem se naivně domníval, že lékaři jsou tu od toho, aby léčili.

Mým mozkovým buňkám se stále vyhýbá zjištění, jakou že to přidanou hodnotou přispěje lékař české ekonomice.

:
Autor: J. Jurax Datum: 5.4.2019 0:56

No jo, upadnout do spárů lékařské péče není vždycky sranda ... naštěstí jako nelékař tomu nerozumím, takže pokud to nebolí, tak se nestresuju ... :-)