18.5.2022 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

POVÍDKA: Karel Marx ve Varech

Německý filosof Marx přišel na to, jak se lidská společnost zákonitě vyvíjí a jak dospěje až k diktatuře proletariátu, ale na svůj zevnějšek příliš nedbal. Kvůli mohutné hlavě, která se už dlouho nesetkala s nůžkami a břitvou, se podobal tak trochu lvu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Šafránek 18.11.2016 14:24

No jo.

Průjem to byl mohutnej, zesral půlku světa...

K. Janyška 18.11.2016 10:32

On nedbal ani na svůj rozum a vzdělání.

Blbec, který bohužel infikoval blbostí lidský svět...Dzp.

R. Szewczyk 18.11.2016 10:37

Re: On nedbal ani na svůj rozum a vzdělání.

pro blba všici blbí

D. Polanský 18.11.2016 7:14

Géniové obvykle o svůj vzhled nedbají.

Je pravda, že K. Marx si rád užíval blahobyt. Také proto nenáviděl bohaté, jelikož ti měli to, co on ne. Je také pravda, že jako všichni germáni a anglosasové neměl v oblibě Slovany. Takže Slované bděme!

V. Heidlerová 18.11.2016 7:24

Re: Géniové obvykle o svůj vzhled nedbají.

Nevím, zda byl génius, obratně využil myšlenek svých předchůdců a také se v mnoha věcech mýlil, ale vytvořil dílo vhodné pro dobu, v níž žil. Neobratné Leninovy aplikace marxismu do úrovně 20. století byla nehorázná zlovolnost.

Marxovy charakterové vlastnosti byly odpudivé. I přes svůj odpudivý zjev se mu podařilo udělat i nemanželské dítě své služce.

S. Rehulka 18.11.2016 10:05

Re: Géniové obvykle o svůj vzhled nedbají.

Soudruh Marx měl služku ? No tu mu snad také platil soudruh Engels.

V. Heidlerová 18.11.2016 11:23

Re: Géniové obvykle o svůj vzhled nedbají.

Měl, jeho paní byla šlechtična VON, asi moc domácností nevládla a on sedával celé dny v knihovně a tam smrděl. Kapitalista Engels s prohozenými hemisférami v hlavě ho vydatně podporoval, protože Marx, ačkoliv speciALISTA NA PRÁCI, V ŽIVOTĚ NIKDY NEPRACOVAL.

R. Szewczyk 18.11.2016 9:53

Re: Géniové obvykle o svůj vzhled nedbají.

připomenu jiného filozofa, co taky nějak extra nedbal o svůj vzhled, mimo jiné vyplodil poučku o tom, že rychleji projde uchem jehly vebloud, než že by se do nebe dostal bohatec, a moji nejmilovanější filozofova poučka o tom , že co jest císařovo , jest císařovo, no, to vrhlo západní lidstvo. a i trochu východní, na dva tisíce let do doby temna, a upadku, v porovnání s tím jsou gruntovní Marxisté břidilové , ti nedokázali ničit svět ani sto let, ovšem pokud započítám neomarxisty, tak tu stovku let ničení asi dosáhnou, a na další minimálně stovku maj zaděláno,