26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

POVÍDKA: Karel a hudební výchova

Někteří dělníci, rolníci i pracující inteligence se věnovali po práci různým koníčkům, Novákovi zahradničili. Nejvíce starý pan Novák, který už ráno nikam chodit nemusel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 1.9.2017 21:46

No jo

a zpívali jsme s gustem kamandír geroj geroj Čapajev byl vsjo vrémja v perdeli - ani ne z nějakého odporu ke komunistům - byli jsme tak zhruba v páté třídě - ale protože to bylo sprosté, tudíž zapovězené slovo (rok cca 1959) a protože nás zpěv nebavil ...

V. Kolman 1.9.2017 17:56

MILÁ VZPOMÍNKA

I já přispěji vzpomínkou z časů minulých.

Byl jsem v oněch dávno minulých letech členem pěveckého kroužku. Pod vedením mladé (a hezké) paní učitelky jsme zpívali různé národní písně. Potom, patrně na "přání" věrchušky, kterému nejde nevyhovět se náš repertoár rozšířil o ruské dumky (např.: Hučí a sténá Dněpr širý...). Moc nás toto selektivní "obohacení" repertoáru nenadchlo, ale počet zpěváčku příliš nezeštíhlel. Nastala další fáze, byl po nás požadován zpěv budovatelských písní sovětské provenience.

Nebudu to prodlužovat. Znechucení zpěváčci (mě nevyjímaje) se na takovéto pojetí zpěvu vychvístlo - kroužek zanikl a paní (tenkrát "soudružka") učitelka marně vyzývala k pokračování našeho zpívání.

S. Rehulka 1.9.2017 12:31

Pane Regnere,

to se mi líbilo ! Já jsem měl štěstí na učitelky, přestože jsem v té době také vyrůstal, spíše si potrpěly na ty "Rožnovské hodiny". nežli na "Čapájeva" !

A. Alda 1.9.2017 10:59

Re:

Taky si myslím.

B. Carina 1.9.2017 2:23

Hezký :-)