23.1.2022 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

POVÍDKA: Duchařina

Snad už týden jsem chtěl Suzan zavolat, ale vždy mi do toho něco přišlo. Nechtěl jsem jí nic vážného. Jen tak si popovídat se starou kamarádkou a bývalou spolupracovnicí. Jen tak, jak se jí vede. A možná, že ji i maličko poškádlit. Suzan, i když velice racionální a praktická žena a odbornice, věřila na metafyzické a trochu mystické jungiánské teorie synchronicity.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 7.10.2020 13:19

No jo, no ... když není nějak blbě a jsem nesvůj, no tak holt jsem nesvůj; ono to přejde a já na to zapomenu. Ale když se v oné době uděje nějaký průser (vybuchne sopka, zastřelí Kennedyho, dcera rozseká auto, umře ujec), tak si to zapamatuju. A hle, důkaz mimosmyslového vnímání či čeho je na světě.

Kráčím-li po ulici, zajisté se na mne zezadu někdo dívá, pokud za mnou někdo jde. Má mne holt v zorném poli. Kráčím-li za koukatelnou dámou, celkem přirozeně ji čumím na prdel spíš než na účes, pokud tento není něčím vyjímečný, protože ji mám v zorném poli, neboť nekoukám do oblak, nýbrž na chodník, abych neopackl. A koukatelná dáma obvykle ví, na co asi tak jí heterosexuální muži mohou zezadu čumět; mám za to, že málokterá předpokládá, že na boty ... žádné kouzlo.

J. Jurax 7.10.2020 13:02

Ano, a dokonce některé zatím neumíme vysvětlit! :-)

J. Rybenský 7.10.2020 12:30

Je to přesně naopak. Říká se, že každý má po čtyřicítce takový obličej, jaký si zaslouží. Svým usmíváním nebo mrzoutěním (manželkám alkoholiků se omlouvám).

J. Plzák 7.10.2020 10:06

Nepochopitelné rozčilování se: když s někým mluvím, očekává se, že se mu budu dívat do obličeje, do očí.

Když jdu za někým, těžko se mu mohu koukat do očí. Musím se proto koukat jinam? Do očí smím, na zadek ne? Není to trochu uhozené? Co já mohu za to, že si postižená váží svého obličeje víc, než své pr#ele?

Ostatně, na tom pozadí může všelijak pracovat, cvičit, držet dietu a tak podobně. Na obličeji, snad výjma šminek, se dělat nedá nic.

R. Langer 7.10.2020 7:36

Jo jo, je mnoho věcí mezi nebem a zemí... ;-)