Diskuse
OSOBNOST: Uprostřed věty
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Jakub S.
Záslužné
Pěkně shrnuto, i ta schopnost se převtělovat do úplně protikladných poloh. Takových je vždy maličko. A tím méně jsou vidět. I p. Kanukovi velký dík za připomenutí jiné úžasné osobnosti, vč. té hořkotrapné pointy, že ctihodná angloam. univezitní akvária nechtějí čeřit vodu jakýmisi středoevropskými profesory. Přečtete si to, prosím, ještě, oba? - JS, překladatel
Cesilko
Take by bylo hezke nekde zverejnit
seznam oslovenych basniku a basnirek....:-)
Cesilko
V nedeli v deset vecer
na CT 2. Brno bude uvadet CESKO JEDNA BASEN. ... Pokud by cely cyklus byl k mani na CD, nebo DVD, PAMATNIK ZAHRANICNICH CECHU by mel zajem....:-) :-) :-)
Kanuk
Dr. Ján Frýdecký, I.M.
Když zde bylo vzpomenuto F. Benharta, znalce literatury slovinské, snad je na místě vzpomenout i jiného vědce-filologa, který se zabýval srbo-chorvatštinou, a před několika lety zemřel ve Vancouveru, B.C. (Přesněji v Burnaby, což je něco jako předměstí Vancouveru).
Pokud je mi známo, pan dr. Frýdecký byl profesorem slovanských jazyků na universitě v Bratislavě, specializovaný hlavně na srbo-chorvatštinu (užívám toto názvosloví, protože podle mých informací oba jazyky se liší jen tím, že jeden se píše cyrilikou a druhý latinkou. Nevím, zda to je pravda). V roce 1968 odešel z ČSR do Rakouska, kde jsem se s ním setkal v uprchlickém táboře v Traiskirchen. Po pobytu v rekreačním středisku rakouských odborů v Mariazellu jsme odletěli "speciálním" letadlem nejprve do Winipegu, pak do Vancouveru. Po kratším pobytu v hotýlku pro uprchlíky rodina p. prof Frýdeckého získala ubytování jako "housesitters" v domě jednoho profesora na University of British columbia (UBC). K velkým oknům na terasu je přicházeli navštěvovat mývalové. Pan profesor se v té době ucházel o možnost zaměstnání na "Slavonic department" UBC, a nechtěně musel vyslechnout, jak jeho žádost je zamítána proto, že pro současné "vědce" pomazané definitivou (anglicky tenure) by byl "nekalou konkurencí". Nenašel uplatnění ani na jiných universitách v BC, a stal se úředníkem knihovny na Simon Fraser University. Ale i v této situaci pokračoval ve vědecké práci, na několika konferencích měl přednášky a publikoval v odborných časopisech. Po odchodu do pense přesídlil do Clearwateru, BC,(v blízkosti Kamloops, jednoho z větších měst ve vnitrozemí BC) kde jeho manželka působila jako učitelka matematiky. Po jejím odchodu do pense se Frýdečtí vrátili zpět do Burnaby, kde p. profesor před několika lety zemřel. Skupinka krajanů se s ním rozloučila československou hymnou.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz