Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

OSOBNOST: Fenomén Knížák

Všichni jsme si podobni, jen svým nitrem se lišíme. V něm je cosi, co z jedněch dělá vůdce a z druhých pracovníky. Britka Isabel Myersová společně se svou matkou Katheryn Briggsovou navrhly v padesátých letech typový indikátor, který se dodnes používá jako test osobnosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RG

4. 11. 2015 13:22
jen jeden z mnoha rádobyumělců

0 0
možnosti
EE

E. Erat

4. 11. 2015 22:50
Re: jen jeden z mnoha rádobyumělců

Řekl 4.11. 2015  v 13.22 hod. známý, světově  proslavený umělec apod.,tedy spíše Ferda Mravenec.Děkujeme Ferdo !!

0 0
možnosti
JC

4. 11. 2015 9:27
Tak nevím. Článek, který před lety publikoval jako GŘ

v časopise Asociace českých muzeí a galerií, byl moc pěkný. Ale pak člověk přišel do té galerie a bylo to tam stejné, jako jinde. Mrtvo. A to i mezi zaměstnanci. Půjčení exponátu, který byl v depozitáři, trvalo déle než výstava, kde měl být vystaven. Tuším půl roku. Než k tomu došlo, výstava skončila. Myslím, že řadoví zaměstnanci se ho báli, ale bohužel jak to v našich státních institucích bývá, převládali ti předposraní sloužící a proto ta galerie je dodnes jen možná částečně užitečným skladem našeho umění.

0 0
možnosti
KJ

4. 11. 2015 9:24
Kam ?

Mezi borce... Dzp.

0 0
možnosti
EE

E. Erat

4. 11. 2015 6:59
Děkuji autorovi za tento článek,

velmi dobré.

0 0
možnosti
PL

4. 11. 2015 8:09
Re: Děkuji autorovi za tento článek,

Vidím to podobně, dík.

0 0
možnosti
JK

4. 11. 2015 1:18
Neuvěřitelné

Nemám chuť komentovat podivnou osobnost Knížáka, nemohu se ale uzdržet, abych nepodal pár slov o Knížákově Broken Music, která prý byla světovými musicology vybrána jako jedna z tisíce nejvýznamějších skladeb 20. století. Tuto "úchvatnou" skladbu si můžete poslechnout na YouTube, budete-li na to mít nervy. Rozbité a poslepované gramofonové desky jsou tedy velkým uměleckým dílem!!!!! Zajímalo by mne. kdo ti blbové světoví musicologové jsou. Jenom jeden z dalších důkazů, že moderní umění ocitlo se v rukou gangsterů-neumětelů. Vzpomínáte si na něco závratného, co by nám tu Mistr Knížák zanechal???

0 0
možnosti
ZJ

4. 11. 2015 2:30
Re: Neuvěřitelné

Milan Knížák nám tu zanechává mnohé. Svého času jeho příznivci pilně ryli a vpisovali do stěn pražských záchodků záhadnou trojici písmen FSN, možná ji historici umění z některého takového zařízení sňali a umístili v nějaké galerii. Pak je tu autobusta, ta se každému líbí. Osobně bych nejvýš ocenil objekty, jež byly vystaveny před NG, výrazně hnuly s uličním prostorem. Milan Knížák je též, pane hudebníku, autorem smyčcového kvartetu, ten patří do druhého tisíce nejvýznamnějších skladeb 20. století a není to zas takový rámus, jak by se čekalo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz