28.11.2022 | Svátek má René


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Rybnická 29.9.2022 23:01

Otec sice nezasadil strom ale šeřík v týdnu, ve kterém jsem se narodila, pane autore. Přesně řečeno, zasadil tři. Jeden s bílými květy pro mne, jeden s tmavěfialovými a plněnými květy pro mámu a jeden kousek dále světlefialový jednoduchý květ za sebe. Ještě dnes jej vidím stát vedle mně a vysvětlovat co komu "patří". Co se s keři stalo po emigraci rodiny nevím.

P. Rada 29.9.2022 7:36

Autor souhrn lidmi tradovaných vztahů vůči stromům krátce nazývá "kult". Jde přitom o širokou zobecnělou zkušenost, že tam kde se v krajině dlouhodobě dařilo vzdorovat běžné nepřízni podnebí dotyčnému druhu, lze pravidelně vypozorovat, že se tam dlouhodobě dařilo přečkávat lecjakou nepohodu i "kultůře" lidí.

Vzhledem k tomu, že lze posledních cca pět let pozorovat jak náhle v v naší krajině mizejí smrky, borovice, jasany ... může jít až o memento pro "kultůru" zde žijících lidí.

R. Langer 29.9.2022 12:43

Jo, mizí kvůli takovým Zeleným bolševikům jako jsi ty a tví soudruzi, co podporují kůrovce jako lékaře lesa, lesní požáry v neudržovaných lesích považují za samozřejmost a podobné hovadiny. Ty raději drž hubu, sedmilháři jeden. ;-€